Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Hořovická nemocnice má nový denzitometrický přístroj
čen
27
2018
Hořovická nemocnice má nový denzitometrický přístroj
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Konstantinos Tsivos   

Hořovická nemocnice má nový denzitometrický přístroj U české populace stále stoupá výskyt osteoporózy a navíc se stále rozšiřují indikační kritéria. Neléčená osteoporóza může vést k závažným zdravotním důsledkům, v nehorší variantě až k výskytu patologických zlomenin, zvláště obratlů a dlouhých kostí končetin. Čím dříve se osteoporóza diagnostikuje, tím lepší výsledky přináší její včasná léčba. Toto zjištění vedlo vedení Nemocnice Hořovice k pořízení nového denzitometrického přístroje.

 

„V regionu kolem Hořovic je velmi omezená možnost diagnostiky a léčby osteoporózy. Do teď jsme museli pacienty složitě posílat do jiných pracovišť. Od konce června jsme schopni se o ně postarat přímo u nás, což zvyšuje dostupnost a komfort této služby pro naše pacienty,“ vysvětluje důvody nové investice MUDr. Michal Průša, MBA, ředitel hořovické nemocnice.

Hořovická nemocnice provozuje několik odborných pracovišť, která pacienty s podezřením na osteoporózu ošetřuje (např. gynekologie nebo ortopedie). Navíc denzitometrie je minimálně invazivní vyšetření, které na rozdíl od dříve používaného CT, zanedbatelně zatěžuje pacienta rentgenovým zářením.

Nový přístroj určený k vyšetřování řídnutí kostí, je umístěn v prostorách rentgenologického oddělení a bude obsluhován odborně zaškoleným personálem, který vede atestovaná lékařka v oboru osteologie. Ta bude řídit i léčbu pacientů s pozitivním denzitometrickým nálezem. Vyšetření denzitometrií indikují odborní lékaři z různých oborů.

„Vyšetření je zcela nebolestivé a neinvazivní a trvá pouze několik minut. Výsledek pak zpracuje odborná osteoložka do několika dnů a předá výsledek vyšetření odesílajícímu lékaři, popřípadě sama pacienta převezme do péče,“ dodává hořovický ředitel.

Dr. Konstantinos Tsivos, mluvčí nemocnic v Hořovicích a v Berouně

Aktualizováno Středa, 07 Listopad 2018 12:57
 

Komentáře  

 
0 #2 Chandra 2018-11-11 10:14
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.

You can use the best adsense alternative for any type of
website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Here is my weblog: BestVelma: https://FollowFlorence.blogspot.se
Citovat
 
 
0 #1 Trina 2018-07-25 19:04
Wyśmialliśmy go, że nie domyślił się, kto јe zrobił.


Τake а loоk at my wweb blog - http://Armatura-zelenogorsk.ru/tolko-izbavitsja-ravnym-obrazom-Udalit-iz-brauzera/: http://armatura-zelenogorsk.ru/tolko-izbavitsja-ravnym-obrazom-udalit-iz-brauzera/
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství