Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Hořovická nemocnice má nový denzitometrický přístroj
čen
27
2018
Hořovická nemocnice má nový denzitometrický přístroj
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Konstantinos Tsivos   

Hořovická nemocnice má nový denzitometrický přístroj U české populace stále stoupá výskyt osteoporózy a navíc se stále rozšiřují indikační kritéria. Neléčená osteoporóza může vést k závažným zdravotním důsledkům, v nehorší variantě až k výskytu patologických zlomenin, zvláště obratlů a dlouhých kostí končetin. Čím dříve se osteoporóza diagnostikuje, tím lepší výsledky přináší její včasná léčba. Toto zjištění vedlo vedení Nemocnice Hořovice k pořízení nového denzitometrického přístroje.

 

„V regionu kolem Hořovic je velmi omezená možnost diagnostiky a léčby osteoporózy. Do teď jsme museli pacienty složitě posílat do jiných pracovišť. Od konce června jsme schopni se o ně postarat přímo u nás, což zvyšuje dostupnost a komfort této služby pro naše pacienty,“ vysvětluje důvody nové investice MUDr. Michal Průša, MBA, ředitel hořovické nemocnice.

Hořovická nemocnice provozuje několik odborných pracovišť, která pacienty s podezřením na osteoporózu ošetřuje (např. gynekologie nebo ortopedie). Navíc denzitometrie je minimálně invazivní vyšetření, které na rozdíl od dříve používaného CT, zanedbatelně zatěžuje pacienta rentgenovým zářením.

Nový přístroj určený k vyšetřování řídnutí kostí, je umístěn v prostorách rentgenologického oddělení a bude obsluhován odborně zaškoleným personálem, který vede atestovaná lékařka v oboru osteologie. Ta bude řídit i léčbu pacientů s pozitivním denzitometrickým nálezem. Vyšetření denzitometrií indikují odborní lékaři z různých oborů.

„Vyšetření je zcela nebolestivé a neinvazivní a trvá pouze několik minut. Výsledek pak zpracuje odborná osteoložka do několika dnů a předá výsledek vyšetření odesílajícímu lékaři, popřípadě sama pacienta převezme do péče,“ dodává hořovický ředitel.

Dr. Konstantinos Tsivos, mluvčí nemocnic v Hořovicích a v Berouně

Aktualizováno Středa, 07 Listopad 2018 12:57
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství