Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Nový pavilon pro chronicky nemocné děti v hořovické nemocnici
čen
01
2018
Nový pavilon pro chronicky nemocné děti v hořovické nemocnici
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Konstantinos Tsivos   

MUDr. Daniel Blažek, primář dětského oddělení následné péče.Slavnostní otevření nového pavilonu dětského oddělení následné a intenzivní péče (NIP) se vydařilo na výbornou. Krásné moderní a špičkově vybavené prostory si měly možnost ve čtvrtek 31. května prohlídnout desítky pozvaných hostů z odborné i laické veřejnosti.

 

Slavnostního přestřižení pásky předcházela tisková konference, kterou sledovala desítka novinářů a ve které promluvil MUDr. Michal Průša, MBA, ředitel hořovické nemocnice, MUDr. Daniel Blažek, primář dětského oddělení následné péče, MUDr. Mahulena Mojžíšová, primářka hořovické pediatrie, a Ing. Sotirios Zavalianis, majitel hořovické a berounské nemocnice.

Slavnostního otevření nového pavilónu se mj. zúčastnil Dr. Ing. Jiří Peřina, starosta Hořovic, Martin Kupka, náměstek hejtmanky Středočeského kraje, Ing. Jan Skopeček, zastupitel města Hořovice a poslanec Parlamentu ČR a desítky odborníků v oblasti medicíny, představitelů samosprávy, pojišťoven apod.

„Jsem velice rád, že se nám otevření nového pavilonu tak vydařilo, a hlavně, že hodně lidí ocenilo naši snahu zajišťovat kvalitní zdravotní péči pro chronicky nemocné děti. Snažíme se dlouhodobě v našich nemocnicích investovat, aby prostředí pro pacienty bylo co nejpříjemnější a nejmodernější, včetně té nejlaskavější péče,“ řekl po skončení akce majitel hořovické nemocnice Ing. Sotirios Zavalianis.

Moderní velín pro nepřetržité sledování životních funkcí chronických dětských pacientů. Podle majitele nemocnice se mu investice do tohoto oddělení nevrátí nikdy. Vše investoval z vlastních zdrojů bez jakékoliv dotace. Fota: Josef Neumann.

Nemocnice Hořovice se stala v roce 2014 prvním zdravotnickým zařízením v České republice, kde bylo otevřeno specializované oddělení pro chronicky nemocné dětské pacienty (Oddělení následné intenzivní péče – dále jen NIP). Dosavadních 6 lůžek zdaleka nestačilo pokrýt poptávku po tomto typu specializované péče, vedení hořovické nemocnice se proto rozhodlo rozšířit kapacitu oddělení NIP na 13 lůžek. Zcela nový pavilon, který k tomuto účelu vznikl, byl vytvořen na základě doporučení odborníků, ale také podle konkrétních požadavků a zkušeností hořovických lékařů a sester, které za 4 roky fungování oddělení NIP nasbírali. Nová lůžka se začnou obsazovat v průběhu června.

Oddělení je určené pro pacienty s různými typy diagnóz, které spojuje to, že jsou velmi těžce, někdy i nevyléčitelně nemocní. Doba pobytu malých pacientů na oddělení se pohybuje od několika měsíců až po roky. Jejich onemocnění ovlivňuje základní životní funkce a vyžadují tedy jejich víceméně stálou podporu, prostřednictvím nejmodernější techniky, kterou je oddělení vybaveno. Náklady na vybudování nového pavilonu přesáhly 76 milionů Kč.

Potřeby rodin s nevyléčitelně nemocným dítětem jsou velmi široké, zahrnují péči nejen zdravotní, ale i psychologickou a sociální. Proto je také paliativní péče péčí multidisciplinární. O dítě a jeho rodinu se stará celá řada odborníků z různých oblastí, od lékařů až po sociální pracovníky. Tento druh péče u nás bohužel není dostatečně ukotven v systému zdravotní a sociální péče a v každém regionu je to trochu jinak. Díky úzké spolupráci obou oddělení hořovické nemocnice, tedy Dětského oddělení a Oddělení NIP, vznikají plány na budoucí vznik centra, které by poskytlo rodinám s nevyléčitelně nemocnými dětmi komplexní poradenství a péči na jednom místě.

Dr. Konstantinos Tsivos, mluvčí nemocnic v Hořovicích a Berouně

Aktualizováno Pátek, 13 Červenec 2018 07:13
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství