Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Transfuzní stanice v Nemocnici Hořovice ve znamení Valentýna
úno
09
2018
Transfuzní stanice v Nemocnici Hořovice ve znamení Valentýna
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

transHořovická transfuzní stanice vyhlásila na středu 14. února již pravidelnou valentýnskou akci „Miluješ? Daruj krev“! Připojit se k ní může každý, ať už zamilovaný nebo ne. Každý dárce se v ten den může po odběru těšit na sladkou odměnu ve tvaru srdíčka.

 

Akce zaměřené na darování krve nejsou v Hořovicích novinkou. „Jen v loňském roce přes její vrata prošlo víc než 12.144 bezplatných dárců, což je rekordní číslo pro naši stanici,“ prohlašuje s jistou dávkou hrdosti Jana Šrámková, vedoucí sestra hořovické transfúzky. „Z tohoto počtu jsme odebrali 11.497 bezplatných dárců krve, což je o 836 dárců více než v roce 2016. Z těch 11. 497 dárců bylo 6.794 mužů a 4.703 žen. Poprvé přišlo darovat krev 518 dárců a to je přesně o 100 dárců více než v roce 2016. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme s Českým registrem dárců krvetvorných buněk, tak jsme v roce 2017 přispěli do registru 65 odebranými zájemci,“ uzavírá působivé vyhodnocení za minulý rok hořovická zdravotnice.

Sestry hořovické transfuzní stanice jsou domluveni na Valentýna s nemocniční kavárnou, že pro ně upečou růžová srdíčka pro ženy a hnědá pro muže, která v loňském roce měla velký úspěch.

Velkou zásluhou na prvenství hořovické transfuzní stranice ve Středočeském kraji nepochybně mají jubilejní dárci, ale též sdružení, spolky, zájmové skupiny, tedy dárci, kteří krev darují pravidelně. Mezi nejpilnější patří Policie a to nejen z Berouna a Hořovic (akci organizuje tisková mluvčí Marcela Pučelíková), včetně Městské policie, ale i Zbiroha a nově i z Příbrami. Dalšími velmi vzornými dárci jsou studenti z Gymnázia J. B. Beroun (akci organizuje Mgr. Marie Štěpničková), SZŠ Beroun (akci organizuje Mgr. Hana Macháčková), Gymnázium VH Hořovice (akci organizuje Mgr. Martin Solař). Nesmíme zapomenout na hasiče z Křešína, Tlustice, Žebráku a Drahelčic.

Příkladem v oblasti dárcovství krve jsou různí činitelé samosprávy v čele s některými starosty. „Nově začala organizovat akci dárkyně Ing. Miroslava Paťavová pod názvem „Mikroregion Hořovicko daruje krev“. Mezi jubilejními dárci je starosta Hořovic Dr. Ing. Jiří Peřina, který daroval krev už 96 krát, zatímco jeho manželka 75 krát. Navíc nově přivedl darovat krev i své dvě děti. Pan starosta z Komárova Antonín Merhaut daroval krev ????krát, ale i místostarostové, zastupitelé a jejich rodinní příslušníci. Na tuto akci vždy Ing. M. Paťavová přichystá pro dárce drobné dárky,“ poznamenává paní Šrámková.

Nesmím dále zapomenout na florbalisty z Berounska, zástupce politického uskupení z ANO a motorkáře. Ještě nedávno bývala vyhlášená akce, pořádaná dárkyní krve Lucií Menclovou, „Hořovické maminky darují krev“. Maminky, ale i tatínkové přišli se svými ratolestmi a vzájemně si pohlídali dětičky, kterým jsme zajišťovali drobné občerstvení ve formě pitíček a sušenek. „Omlouvám se těm dalším, na které jsem ev. zapomněla, ale nicméně všem dárcům krve, organizátorům, všem našim spolupracovníkům a sympatizantům patří obrovské poděkování za jejich obětavost, ochotu, vstřícnost a podporu,“ uzavírá výčet poděkování hořovická sestra.

Dr. Kostas Tsivos mluvčí nemocnic Beroun a Hořovice

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství