Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE NEMO vyplul v Nemocnici Hořovice
Zář
19
2017
NEMO vyplul v Nemocnici Hořovice
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Konstaninos Tsivos   

To jsou postýlky.V polovině září zahájila v Nemocnici Hořovice zkušební provoz nemocniční dětská skupina NEMO ve zbrusu nové budově. Děti, rodiče i zaměstnanci školky se postupně seznamují a zkoušejí fungování školky a jejího zařízení.

 

Nová budova má v následujících měsících pojmout až 24 dětí zaměstnanců hořovické nemocnice. Nemocniční školka byla vybudována na základě futuristických architektonických plánů. Z velké části je prosklená a její hlavní místnost je rozdělena do tří na sebe navazujících částí: ložnice, jídelny a prostoru pro hraní.

Zatím je přihlášeno asi 14 dětí, ale Mgr. Daniela Korosová, vedoucí dětské skupiny, je přesvědčena, že do konce tohoto roku bude její kapacita naplněna. „Zaměstnanci své ratolesti průběžně přihlašují a jejich zájem narůstá, služba totiž pomáhá snadnějšímu sladění rodinného života s pracovními povinnostmi,“ uvádí paní Korosová.

Školka je krásně světlá a plná veselých barev.O děti budou pečovat čtyři vychovatelky se vzděláním z pedagogické, zdravotnické a sociální oblasti. Pomáhat jim bude pomocnice k dětem, která absolvovala kurz chůvy. Jedná se o Mgr. Lenku Šedivou, Romanu Hrdličkovou, Pavlínu Šmerhovskou a Adélu Jakubcovou.

Do školky mohou děti, které dosáhly alespoň jednoho roku. Její provozní doba je uzpůsobena směnnému provozu zaměstnanců a je stanovena od 5.30 hodin do 18.30 hodin. Vychovatelky vytvořily plán výchovy a péče „Čtvero ročních období“, který bude pružně přizpůsobován věku dětí. Celoměsíční docházka dítěte do zařízení vyjde rodiče na 600 Kč, poplatek za docházku nepravidelnou je stanoven na částku 100 korun na den. Dalším nákladem je stravné, kdy rodiče za celodenní stravu zaplatí 57 korun.

Minulé úterý do školky přišlo celkem šest dětí. „Dnes jsme poprvé navštívili nemocniční školku,“ říká MUDr. Hana Blažková, maminka jeden a půlročního Vašíka. „Jsme příjemně překvapeni krásným prostředím. Děti mají k dispozici spoustu hraček, starají se o ně sympatické „tety“. Vašík byl poprvé nadšený a těší se na další den ve školce,“ konstatuje hořovická lékařka.

Iniciátorem myšlenky na zřízení dětské skupiny byl Ing. Sotirios Zavalianis, který do vybudování školky investoval na deset milionů korun. Od školky se mimo jiné očekává, že pomůže některým lékařkám i sestrám, aby se dříve vrátily do práce.

Fota + text: Dr. Konstantinos Tsivos.

Aktualizováno Úterý, 07 Listopad 2017 10:10
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství