Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Tisící miminko již prvního srpna
Srp
14
2017
Tisící miminko již prvního srpna
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Konstaninos Tsivos   

mimiNarození tisícího miminka začátkem srpna potvrzuje prvenství hořovické porodnice ve Středních Čechách. Jubilejní tisící miminko přišlo v hořovické porodnici U Sluneční brány na svět v úterý 1. srpna, což je přesně o jeden den dříve ve srovnání s loňským rokem. Šťastnou maminkou se stala paní Lenka Hošková, která ve 4.45 hod. porodila dceru Lauru. Ta vážila 3.100 g a měřila 47 cm.

 

Malinké jubilantce Lauře a mamince, třicetileté Lence Hoškové z Hořovic, přišli popřát následující den zástupci vedení hořovické nemocnice, tedy primářka hořovické porodnice MUDr. Věra Pavlů, primářka neonatologie MUDr. Milena Dokoupilová a hlavní sestra nemocnice Blanka Červenková. Dámská delegace předala novopečené mamince dárkový balíček z nemocniční lékárny.

Maminka nám řekla, že porod proběhl v plánovaném termínu. V hořovické porodnici je podruhé, jelikož zde před dvěma a půl roky porodila syna Matyáše. „Vše je tady super. Hořovická porodnice je velmi vyhlášená, takže jsem vůbec nepřemýšlela, že bych porodila někde jinde. Vím velmi dobře, že některé maminky sem jezdí až z Prahy. Mladá paní doktorka, která mě odrodila, byla velmi sympatická. Stejně příjemné jsou také sestry, které se o nás tady starají,“ konstatuje paní Hošková, která nám prozradila, že výhledově uvažuje i o třetím dítěti.

Je všeobecně známo, že hořovická porodnice je stále oblíbenější a její služby vyhledávají rodičky nejen z Berounska, ale také ze vzdálenějších oblastí. „Naše porodnice je už známá po celém regionu Středních Čech, proto sem jezdí rodičky nejen z přilehlé spadové oblasti, ale i z Prahy a jiných měst republiky. Láká je k nám nejen moderní a příjemné zázemí, ale také – alespoň podle toho, co říkají – laskavý a profesionální personál,“ konstatuje MUDr. Věra Pavlů, primářka porodnice U Sluneční brány.

„Každý rok přivítáme tisící miminko o něco dříve, což jen dokazuje, že Hořovice jsou stále známější mezi budoucími rodičkami,“ uvádí její kolegyně MUDr. Milena Dokoupilová, primářka hořovického novorozeneckého oddělení.

A proč je porodnice u Sluneční brány tak oblíbená mezi budoucími maminkami? „Snažíme se poskytovat nejen medicínsky kvalitní, ale zároveň lidskou péči všem novorozencům a jejich rodinám. Současně se snažíme o vytvoření domácí atmosféry,“ vysvětluje hořovická neonatoložka.

Z tisícovky miminek letos přišlo na svět v Hořovicích patnáctero dvojčat. Hořovická neonatologie disponuje jednotkou intenzivní péče se statutem perinatologického centra intermediární péče a personál je schopen se postarat o děti narozené od 31. gestačního týdne těhotenství.

Hořovická porodnice umožňuje budoucím rodičům shlédnout prostory porodnice již před samotným porodem, a to prostřednictvím předporodních besed, na které se můžete předem objednat na tel. čísle 311 554 202 u Mgr. Pavly Fíkarové, vedoucí sestry gynekologicko-porodnického oddělení.

Konstantinos Tsivos

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství