Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Hořovická nemocnice hostila třetí IBD sympozium
Dub
10
2017
Hořovická nemocnice hostila třetí IBD sympozium
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

Akce se konala pod titulem III. IBD pracovní dny Hořovice 2017 a zúčastnilo se jí asi 150 zdravotníků.Ve dnech 30. a 31. března uspořádala Nemocnice Hořovice společnou konferenci gastroenterologů a chirurgů, kteří se specializují na léčbu nespecifických střevních zánětů (IBD). Akce se konala pod titulem III. IBD pracovní dny Hořovice 2017 a zúčastnilo se jí asi 150 zdravotníků.

 

„Konání sympózia vnímám jako potvrzení důležitosti, kterou přikládá naše nemocnice vzdělávacím akcím a odborným konferencím,“ uvádí MUDr. Michal Průša, MBA, ředitel Nemocnice Hořovice. „V posledních letech rozvíjíme chirurgické centrum léčby nespecifických střevních zánětů. Této péče u nás využívají pacienti z nejrůznějších koutů Čech i Moravy,“ zdůrazňuje hořovický ředitel.

Je stále více lidí, kterým Crohnova choroba, nebo ulcerózní kolitida komplikuje život. Jde o závažné a prozatím i nevyléčitelné onemocnění, přitom nových případů Crohnovy choroby v posledních letech stále přibývá. Většinou jde bohužel o mladé lidi mezi 15. - 30. rokem života. „Léčba IBD pacientů je dlouhodobá, komplikovaná a finančně velmi náročná. I když jsou nemocní léčeni konzervativně, většina z nich během svého života potřebuje operaci. Proto je pro nemocné nezbytná úzká spolupráce odborníků z oblasti gastroenterologie a chirurgie,“ vysvětluje hlavní důvod uspořádání sympozia MUDr. Zuzana Šerclová, primářka chirurgického oddělení hořovické nemocnice a předsedkyně sekce IBD chirurgie při České chirurgické společnosti.

Dvoudenní akce začala ve čtvrtek 30. března v Nemocnici Hořovice, kam přijeli první předem přihlášení účastníci workshopů. Ti se postupně střídali na operačních sálech, zatímco v zasedací místnosti nemocnice probíhala teoretická část workshopu, kde si lékaři měli možnost vyměnit zkušenosti s hořovickými kolegy. Druhý workshop byl uspořádán pro sestry a mladé lékaře. Týkal se péče o nemocné se stomií, včetně praktických nácviků.

Po této úvodní části následoval oběd a odjezd účastníků na zámek Zbiroh. Odborně byly první dva bloky věnovány stomiím a novým trendům v konzervativní léčbě střevních zánětů. Se svou přednáškou o biologické léčbě vystoupil zahraniční host, prof. M. Silverberg z Toronta, z nejvýznamnějšího IBD pracoviště v Kanadě. Druhý den byl věnován sledování a péči o nemocné s ulcerózní kolitidou a Crohnovou nemocí po operaci. Zajímavý byl blok přednášek, zabývající se specifikou IBD ve stáří. Více než 40 sdělení přednesli přední čeští gastroenterologové a chirurgové, včetně prof. Milana Lukáše, předsedy České gastroenterologické společnosti a MUDr Martina Bortlíka, předsedy pracovní skupiny pro IBD. Sesterská sekce se pak zabývala průběhem, chirurgickou a konzervativní léčbou. Zazněly i přednášky, týkající se psychologické podpory nemocných, rehabilitace kolem operace a dietních doporučení. PhDr Martina Pfeiferová vystoupila s informacemi o pacientské organizaci a jejími projekty: www.crohn.cz

Ocenění za celou akci pak patří nejen vedení Nemocnice Hořovice, které uskutečnění této unikátní konference umožnilo, ale i Sekci IBD chirurgie při České chirurgické společnosti a Pracovní skupině pro IBD při České gastroenterologické společnosti. V neposlední řadě patří dík i všem 150 účastníkům konference za jejich aktivní účast i přínos problematice. Dr. Kostas Tsivos

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství