Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Hořovická nemocnice a prevence rakoviny prsu
Bře
23
2017
Hořovická nemocnice a prevence rakoviny prsu
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

prsRakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u českých žen. Této smutné statistice se nevymykají ani Hořovicko a Berounsko. Léčbou tohoto onkologického onemocnění se často zabývají i lékaři hořovické nemocnice.

 

Proto lékaři jejího interního oddělení a onkologického stacionáře, ve spolupráci s pacientskou organizací Mamma HELP, zorganizovali pro veřejnosti osvětovou akci „Rakovina prsu: Konec nebo začátek?“, která se konala ve středu 15. března v hořovickém klubu Labe.

„Protože věříme, že úlohou naší nemocnice není jen kvalitně léčit, ale také provádět prevenci a osvětu, připravili jsme tuto kulturně – osvětovou akci, ve které se snažíme spojit užitečné s příjemným,“ řekla MUDr. Jana Ziková, lékařka hořovické Interny, která přítomné hosty a kolegy přivítala.

Přednášky hořovických lékařů byly zaměřeny na možnosti prevence a léčby rakoviny prsu. Například přednáška MUDr. Markéty Veverkové, primářky interního oddělení, měla „smutný obsah“, protože se týkala případů onkologických pacientek, s kterými se setkávají lékaři Interny. Hořovická primářka zdůraznila význam prevence pro záchyt a včasnou léčbu tohoto onemocnění.

Primář onkologického stacionáře MUDr. Martin Šmakal hned na začátku zdůraznil, že se statistické údaje z Berounska a Hořovicka nijak nevymykají z průměru celorepublikové statistiky. „Mým pacientkám chci sdělit, že v tom nejste samy. Jsou s vámi vaše rodiny. Stará se o vás tým lékařů a sestřiček a necítíme to tak, že bychom byli každý na jiné straně. I pro nás je nejkrásnější, když se léčba daří,“ uvedl hořovický primář, který je přesvědčený o tom, že lze společně odstranit strach z nádorového onemocnění.

Posléze na pódiu vystoupila Olga Růžičková, která přítomné seznámila s činností největší pacientské organizace Mamma HELP, která poskytuje všestrannou pomoc ženám s rakovinou prsu a jejich blízkým. Po skončení oficiální části programu delegátky organizace Mamma HELPu přítomným vysvětlily správný postup při samovyšetření prsu, včetně nácviku na fantomovém modelu prsu (viz foto).

Návštěvníky večerem provázeli nejen hořovičtí lékaři, ale nechyběl ani kulturní program. V Labi zazpívaly sestry Martha a Tena Eleftheriadu. Na závěr akce MUDr. Michal Průša, ředitel hořovické nemocnice, poděkoval hostům za účast a růžemi odměnil všechny účinkující. Foto + text: Kostas Tsivos.

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Březen 2017 20:00
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství