Pondělí, 24. únor 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Stoletá sokolka z Komárova

deverPaní Miloslava Deverová, rozená Velichová, se narodila na okraji brdských lesů v obci Velcí u Jinec. Jako žačka v šesti letech vstoupila do Sokola v Jincích, kam ji a jejího bratra Antonína přivedl otec František Velich, který patřil k spoluzakládajícím členům Sokola Jince. V osmnácti letech se zúčastnila X. všesokolského sletu jako cvičenka skladeb dorostenek i žen.

PN KULTURA VÝSTAVY Výstava v dobříšském zámku
úno
03
2020
Výstava v dobříšském zámku
kultura - Výstavy
Napsal: Galerie JCM   

Alois Musil  podobenka z cestovního pasu 1914Zveme vás na výstavu fotografií nejvýznamnějšího českého orientalisty ALOISE MUSILA, kterou můžete navštívit v Galerii JCM do 15. března. Katolický kněz z malého statku u Vyškova na Moravě po sobě zanechal bohatý vědecký materiál na poli orientalistiky, biblistiky, kartografie, archeologie, etnografie i kulturní a sociální antropologie. Procestoval a zkoumal mnoho lokalit Blízkého východu a pořídil spoustu filmové a fotografické dokumentace. Během první republiky pod Masarykovým vedením formoval československou orientalistiku a významně se zasloužil o vznik Orientálního ústavu.

Výstavu fotografií jsme pro vás připravili ve spolupráci s Akademickou společností Aloise Musila. Je přístupná s průvodcem a jednotné vstupné činí 40 Kč.

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2020 14:53
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství