Pondělí, 06. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Výroba roušky bez šití ze šátku

rouska-na tvářiStačí doma najít bavlněnou látku (třeba šátek) o rozměrech asi 50 × 30 cm, kus pružné gumy či větší gumičku do vlasů a nůžky.

Návod krok za krokem

Použili jsme povlak na polštář ze 100% bavlny – z něj zvládnete vyrobit celkem čtyři roušky. Na jeden model vystřihněte obdélník velký 50 × 30 cm. Obdélník podélně přeložte napůl a pak ještě jednou napůl. Ustřihněte dvě gumičky dlouhé asi 30 cm. Gumičky svažte na uzlík a navlékněte z obou stran na složenou látku podle obrázku. Poskládaný obdélník přeložte na třetiny z obou stran přes gumičky. Jednu stranu přitom vložte do druhé, aby se rouška nerozevírala. Pak už jen přiložte na ústa a nos a látku roztáhněte podle potřeby.

PN KULTURA VÝSTAVY Výstava v dobříšském zámku
úno
03
2020
Výstava v dobříšském zámku
kultura - Výstavy
Napsal: Galerie JCM   

Alois Musil  podobenka z cestovního pasu 1914Zveme vás na výstavu fotografií nejvýznamnějšího českého orientalisty ALOISE MUSILA, kterou můžete navštívit v Galerii JCM do 15. března. Katolický kněz z malého statku u Vyškova na Moravě po sobě zanechal bohatý vědecký materiál na poli orientalistiky, biblistiky, kartografie, archeologie, etnografie i kulturní a sociální antropologie. Procestoval a zkoumal mnoho lokalit Blízkého východu a pořídil spoustu filmové a fotografické dokumentace. Během první republiky pod Masarykovým vedením formoval československou orientalistiku a významně se zasloužil o vznik Orientálního ústavu.

Výstavu fotografií jsme pro vás připravili ve spolupráci s Akademickou společností Aloise Musila. Je přístupná s průvodcem a jednotné vstupné činí 40 Kč.

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2020 14:53
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství