Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN KULTURA VÝSTAVY Podzimní výstava v Muzeu Hořovicka
Zář
04
2019
Podzimní výstava v Muzeu Hořovicka
kultura - Výstavy
Napsal: Anna Brotánková   

Josef MaličkýJosef Maličký - osobnost kulturního života Hořovic

V srpnu letošního roku uplynulo 50 let od úmrtí významné osobnosti kulturního života města Hořovice JUDr. et PhDr. Josefa Maličkého (1903 – 1969).

Majitel hořovické advokátní kanceláře proslul zejména jako archeolog. Od roku 1948 spolupracoval s Archeologickým ústavem ČSAV na výzkumech v regionu Hořovicka, pomohl objevit lokality Tihava, Háj u Hořovic, Žebrák, Lážovice, Plešivec aj. Byl také dlouholetým správcem hořovických muzejních sbírek, které významně rozšiřoval a vědecky zhodnocoval. Působil jako okresní konzervátor památkové péče a z této pozice dohlížel například v roce 1950 na zrušení františkánského kláštera v Hořovicích.

Komorní výstava přístupná od neděle 15. září do 28. října v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka na Starém zámku

Od roku 1966 až do své smrti v roce 1969 byl kronikářem města Hořovice. Napsal řadu odborných a populárně naučných článků a studií, kterými představoval veřejnosti nejstarší minulost zdejšího regionu. Z jeho pera pochází i historická stať o Hořovicích jako rodišti Jiřího z Poděbrad.

Komorní výstava přístupná od neděle 15. září do 28. října v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka na Starém zámku připomíná nejen jeho široký profesní život, ale představuje také cenné archeologické nálezy a památky získané díky rozsáhlé muzejní činnosti.

Výstava bude zahájena v sobotu 14. září od 14 hodin. Přístupná bude v září každý den kromě pondělí v čase 9 – 12 a 12.30 – 17 hodin a v říjnu ve stejném čase pouze o víkendech.

Mgr. Dana Hradilová – kurátorka, RNDr.

Anna Brotánková – vedoucí Muzea Hořovicka

Aktualizováno Pondělí, 16 Září 2019 07:16
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství