Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN KULTURA VÝSTAVY Výstava SEDM PODOB
Kvě
11
2018
Výstava SEDM PODOB
kultura - Výstavy
Napsal: Galerie Starý Zámek   

Kamila Havlíková – obrazy a práce na papířeKamila Havlíková – obrazy a práce na papíře

Vernisáž 10. 5., od 17.00 hod.

Kamila Havlíková sama sebe považuje za chodce – poutníka. „Moje malby vycházejí většinou z přírody, jak ji vnímám na svých pěších cestách a toulkách po Čechách i jinde,“ říká umělkyně, jejímž domovem jsou Roztoky u Prahy. Na vernisáží zahraje na housle a vlastní písně zazpívá Agnes Kutas.

Otevřeno do 10. 6., Pá, So, Ne od 10.00 do 18.00 hodin.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství