Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN KULTURA VÝSTAVY Kresby a ilustrace Leny H. Böhmové
Bře
09
2018
Kresby a ilustrace Leny H. Böhmové
kultura - Výstavy
Napsal: -red-   

Kresby a ilustrace Leny H. Böhmové

Tato výstava v Galerii Fouyer společnosti S + H Rokycany potrvá do 3. června.

 

Koncert Jiřího Stivína

Koncert s názvem Flétny všeho druhu“ se koná v sobotu 14. dubna od 16 hodin v Kostele Nejsvětější Trojice Mešno. Předprodej vstupenek zajišťují Lékárny v Mirošově a ve Spáleném Poříčí. Vstupné: v předprodeji 150,- Kč, na místě 200,- Kč.

Republika – má vlast

Na 30. března se připravuje do Muzea Dr. Bohuslava Horáka Rokycany, výstavní sál v ul. Josefa Knihy 146, výstava výtvarných prací žáků a studentů Gymnázia Rokycany věnovaná jubilejnímu výročí naší republiky. Výstava potrvá do 3. června.

Aktualizováno Pátek, 20 Duben 2018 07:20
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství