Pátek, 23. březen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rozloučení s Pavlem Černým

Pavel ČernýV pátek ráno 2. března jsme se dověděli pro nás velmi smutnou zprávu, že půl hodiny po půlnoci po krátké nemoci zemřel náš dlouholetý spolupracovník Ing. Pavel Černý.

Natitulní straně Podbrdských novin bývaly často jeho miniúvodníčky, které prokládal vtipy, měl jich velkou zásobu. Býval veselý a tím si prodlužoval život. 4. února jsme s ním oslavili 89. narozeniny.

Velmi si ho považovali v jeho rodném moravském Kyjově, kde byl zakládajícím členem Slováckého Krůžku a také souboru Olšava. Také mu tam až do nedávna vydávali jeho básnické sbírky.

Pohřeb se na přání rodiny konat nebude. Marta ŠeVac

PN KULTURA VÝSTAVY Fotografové otevřeli výstavní sezónu v Galerii Starý zámek
Bře
08
2018
Fotografové otevřeli výstavní sezónu v Galerii Starý zámek
kultura - Výstavy
Napsal: Marta ŠeVac   

Alois Crk. Foto: Naďa Kolenská.Ve čtvrtek 8. března od 17 hodin začíná vernisáží výstava fotografií členů hořovického Fotoklubu. Začíná tak letošní výstavní sezóna v Galerii Starý zámek v Hořovicích.

Výstava bude otevřena do 29. dubna, vždy v pátek, sobotu a neděli od 10 do 18 hodin. Patronát nad výstavou převzal starosta Hořovic Dr. Ing. Jiří Peřina.

Na výstavě představí své vidění světa skrz objektiv fotoaparátu: předseda Fotoklubu Alois Crk, dále Jiří Kadeřábek, Jaroslav Kareš, Radek Routa, Tomáš Florián, Lenka Bartáková, Jan Musílek, Petr Opatrný, Jiří Páv, Zdeněk Budínský a Luboš Abrhám.

K osobě předsedy Aloise Crka připomeneme, že mu sice je 72 let, a i když odešel do důchodu již před 10 lety, stále má kontakt se svým bývalým pracovištěm a dosud působí jako učitel praxe pro studenty SOŠ Hořovice, tedy za nimi dojíždí z Oseka do dílen v Tlustici. Marta ŠeVac

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství