Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN KULTURA VÝSTAVY
Zář
13
2019
Barvy vína v Městské galerii Beroun
kultura - Výstavy
Napsal: Městská galerie Beroun   

Vernisáž Alana Majera z MGB. Foto: JUDr. Marcela Bergerová.Městské kulturní centrum Beroun pořádá v Městské galerii Beroun výstavu malíře Alana Majera pod názvem „Barvy vína“.

Vernisáž proběhla ve středu 4. září. Výstava potrvá do 11. října a je otevřena úterý až pátek: 10 – 12, 12.30 – 17 hodin, sobota: 10 – 12, 12.30 – 15, neděle: 10 – 13.

Partneři výstavy: Znovín Znojmo, a.s., se sídlem v Šatově, Region Český rozhlas, Podbrdské noviny.

 
Zář
06
2019
Způsob bytí Vladimíra Moutelíka
kultura - Výstavy
Napsal: Marta ŠeVac   

mout1Výstava soch a obrazů pod názvem „VLADIMÍR MOUTELÍK – ZPŮSOB BYTÍ“ je k vidění v Galerii Starý zámek v Hořovicích. Výstava je velmi pestrá, a jak nám umělec z Újezda u Hořovic prozradil, můžete se těšit i na zvláštní způsob tvoření soch. Víc zjistíte až na samotné výstavě, která potrvá do 27. října. Galerie je otevřena vždy v pátek, sobotu a neděli od 10.00 do 18.00 hodin.

 
Zář
04
2019
Podzimní výstava v Muzeu Hořovicka
kultura - Výstavy
Napsal: Anna Brotánková   

Josef MaličkýJosef Maličký - osobnost kulturního života Hořovic

V srpnu letošního roku uplynulo 50 let od úmrtí významné osobnosti kulturního života města Hořovice JUDr. et PhDr. Josefa Maličkého (1903 – 1969).

Majitel hořovické advokátní kanceláře proslul zejména jako archeolog. Od roku 1948 spolupracoval s Archeologickým ústavem ČSAV na výzkumech v regionu Hořovicka, pomohl objevit lokality Tihava, Háj u Hořovic, Žebrák, Lážovice, Plešivec aj. Byl také dlouholetým správcem hořovických muzejních sbírek, které významně rozšiřoval a vědecky zhodnocoval. Působil jako okresní konzervátor památkové péče a z této pozice dohlížel například v roce 1950 na zrušení františkánského kláštera v Hořovicích.

Komorní výstava přístupná od neděle 15. září do 28. října v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka na Starém zámku

Aktualizováno Pondělí, 16 Září 2019 07:16
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství