Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN KULTURA POZVÁNKY Výstavy ve zbirožském muzeu
Kvě
11
2020
Výstavy ve zbirožském muzeu
kultura - Výstavy
Napsal: Dagmar Viletová   

Ilustrační foto Foto Radek Konečný 150 let Sokola Zbiroh

Muzeum J. V. Sládka a Městské muzeum Zbiroh vás srdečně zve na výstavu - 150 let Sokola Zbiroh. Výstava představuje Tělocvičnou jednotu Sokol Zbiroh od jejího založení v roce 1870 až po současnou činnost.

 

Na výstavě můžete shlédnout nejen dobové fotografie a dokumenty zbirožského Sokola, ale i dokumentaci k výstavbě Sokolovny, sokolský prapor a další zajímavé doklady o činnosti této významné organizace do roku 1953, kdy byla začleněna do Tělocvičné jednoty Spartak. Po roce 1989 byl zbirožský Sokol obnoven a začala se psát jeho novodobá historie, kterou tato výstava rovněž připomíná. Výstavu můžete navštívit do 30. června.

* Zbiroh a Zbirožáci

Ve vstupních prostorách muzea je výstava Zbiroh a Zbirožáci, aneb co se do knihy nevešlo... Jak už název napovídá, výstava navazuje na knihu fotografií Zbiroha vydanou v minulém roce u příležitosti oslav 650 let od povýšení Zbiroha na městys. V průběhu příprav knihy a výstavy „Zbiroh na fotografiích“ se sbírkový fond muzea rozšířil o mnohé zajímavé fotografie ze soukromých archivů místních občanů. Rozhodli se podělit i o rodinné fotografie a věnovali čas jejich zkoumání a popisování. Tyto dosud nepublikované snímky jsou cenným příspěvkem pro rozšíření povědomí o zaměstnáních, živnostech i obyčejném životě našich předků a spoluobčanů. Výstavu starých fotografií můžete shlédnout ve vestibulu zbirožského muzea do konce září 2020.

Otevřeno: úterý – neděle: 9.00 – 12.00, 12.30 – 16.30. Mgr. Dagmar Viletová

Aktualizováno Pátek, 19 Červen 2020 08:56
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství