Středa, 01. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Veselé velikonoční postavičky zdobí Hořovice

Tento veselý kluk a veselá dívenka se na vás usmějí naproti prodejně COOPu na Palackého náměstí.V sobotu 28. března se v Hořovicích u historické budovy radnice a u městského úřadu č. 640, ale také před novým zámkem a u autobusového nádraží, objevily hezké postavičky připomínající, že se blíží Velikonoce.

PN KULTURA POZVÁNKY Pozvánka do zámku Dobříš
Bře
06
2020
Pozvánka do zámku Dobříš
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Tereza Vyhlasová   

 

dobříš pocta Beethovenovi Benefiční koncert Pocta Beethovenovi

Koncert pořádá Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v neděli 15. března od 19.00 v Zrcadlovém sále zámku Dobříš.

Vystoupí KINSKY TRIO PRAGUE ve složení Veronika Böhmová (klavír), Lucie Sedláková Hůlová (housle) a Martin Sedlák (violoncello). Zazní skladby L. van Beethovena, P. Vranického a Z. Fibicha.

Vstupné je dobrovolné.

 

Alois Musil - Svět Islámu Výstava Aloise Musila

Srdečně zveme na výstavu fotografií nejvýznamnějšího českého orientalisty ALOISE MUSILA, kterou můžete navštívit v Galerii JCM do 15. března.

Výstava představuje unikátní výběr fotografií světoznámého orientalisty, cestovatele a spisovatele prof. ThDr. Alois Musila, dr. h. c., z přelomu 19. a 20. století. Návštěvníci si mohou prohlédnout fotografie z oblasti západního břehu Jordánu, Sinaje, Gazy, Negevu, Jordánska, Saúdské Arábie, Sýrie a Iráku.

 

Jeho fotografie z cest po Orientu zasluhují pozornost, jsou totiž osobitým obrazovým zápisníkem vědce, který je pořizoval především pro dokumentační účely; teprve posléze posloužily jako ilustrace jeho četných knih a pojednání.

Dílo A. Musila, které plně náleží do vizuální interpretace Blízkého východu, zachycuje daná území na prahu změn 20. století.

Výstavu fotografií jsme pro vás připravili ve spolupráci s Akademickou společností Aloise Musila.

Je přístupná s průvodcem a jednotné vstupné činí 40 Kč.


 

 Výstava Františka Kříže

Výstava obrazů, plastik a hudebních nástrojů - potrvá od 4. dubna do konce června. Vstupné 40 Kč. Slavnostní vernisáž se uskuteční v sobotu 4. dubna od 14.00 hodin.

Tereza Vyhlasová

Aktualizováno Pátek, 06 Březen 2020 11:11
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství