Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN KULTURA POZVÁNKY Indie a Nepál, tříměsíční dobrodružství.
Dub
02
2019
Indie a Nepál, tříměsíční dobrodružství.
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Kristýna Šrédlová   

NepálNa co se můžete těšit? Poprvé jsme opustili komfortní zónu Evropských hranic, abychom se vydali pomáhat ostatním. Vybrali jsme si dobrovolnický projekt na základní škole v Nepálu, sebrali batohy a odletěli do neznáma. Dozvíte se, jak se vyučuje na základní škole v Nepálu, proč se mrtví lidé v Indii spalují na březích řeky, zda je nebezpečné potkat nosorožce tváří v tvář či jak se žije v buddhistickém klášteře.

 

Pobavíme se o domluvených sňatcích a přeneseme se společně na třídenní oslavy indické svatby, na níž jsme byli váženými hosty. Po prezentaci bude prostor na Vaše dotazy či na společnou diskuzi. Můžeme se pobavit třeba nad tím, proč jsme po asijském dobrodružství přestali jíst maso či nad jinými změnami, které cestování přináší. Lidé si myslí, že na cestování po světě potřebují statisíce. My jsme cestovali za menší měsíční náklady, než je minimální mzda v České republice. Rádi Vám prozradíme, jak na to - kde spát, co jíst. A hlavně, že jedna věc je ještě důležitější, než peníze - známosti a věci jako mezilidské vztahy, přátelé a dobří lidé.

Přednáška se koná 11. dubna v 19.00 v KK Žebrák. Přednáší: Kika Šrédlová a Jiří Holešovský

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství