Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN KULTURA POZVÁNKY Brdské lesy ve zbirožském muzeu
Bře
29
2019
Brdské lesy ve zbirožském muzeu
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Martin Spal   

brdy Dagmar Viletová a Martin Spal při zahájení výstavy foto V.NeckářováDo Brd se v úterní podvečer (5. 3.) vypravilo - alespoň symbolicky, přes sedm desítek návštěvníků vernisáže výstavy s názvem Z brdských lesů, která je k vidění v Městském muzeu a Muzeu J. V. Sládka ve Zbiroze po celý březen.

 

Výstava je sestavena z fotografií Martina Spala, který se právě této oblasti dlouhodobě věnuje a doplněna o část sbírek geologa Pavla Černého. Zájemci tak mohou načerpat inspiraci nejen k jarním výletům do CHKO Brdy, ale také se dozvědět, po čem při svých cestách možná šlapou. V zdánlivě obyčejných kamenech se totiž mohou skrývat dokonce polodrahokamy.

Celým večerem provedla přítomné vedoucí muzea Dagmar Viletová za skvělého hudebního doprovodu klavíristky Johanky Štíchové.

Text + foto: Martin Spal.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství