Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN KULTURA POZVÁNKY Výstavy v Muzeu Dr. B. Horáka v Rokycanech
Bře
11
2019
Výstavy v Muzeu Dr. B. Horáka v Rokycanech
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Stanislava Volková   

Skauting* 100 let skautingu v Rokycanech

Ve čtvrtek 14. února začala vernisáží výstava „100 let skautingu v Rokycanech“. Výstava chronologicky přibližuje historii a současnou činnost skautského hnutí v Rokycanech. Mimo textů a fotografií jsou k vidění kroniky, fotoalba nebo staré kroje a krojové součásti. Již nyní, několik dní od otevření, můžeme říci, že výstava má velkou návštěvnost a to nejen mezi skauty ale i širokou veřejností.

Výstava potrvá do 31. května v hlavní budově muzea, nám. J. Urbana 141, Rokycany.

Eva Roučka

Eva Roučka – Dobře naplněný život

Ve čtvrtek 21. února byla slavnostně otevřena výstava Eva Roučka – Dobře naplněný život. Jedná se o autorskou výstavu výtvarnice, která se po letech strávených ve Francii vrátila před lety do Čech, a nyní žije v Břasích. Na výstavě promluvili zástupci muzea, města Rokycany, ale hlavní slovo při představení samotné výtvarnice a její výstavy měl docent Jiří Tomáš Kotalík, emeritní rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Protože Eva Roučka je všestranná autorka, návštěvníci se seznámí s kresbami, designérskou prací z keramiky, skla, porcelánu až po sochařinu s využitím keramiky i dřeva. Její porcelánový soubor Les Cristaux se stal součástí sbírek uměleckého muzea Miho v Japonsku. Rozměrné sochy zpracované s jistou dávkou satiry můžeme spatřit ve Finsku, Kanadě i v Německu. Výstava se tak stává jakýmsi „Ohlédnutím a představením se“.

Výstavu je možné spatřit ve výstavním sále v ul. J. Knihy 146, Rokycany až do 2. června.


 

Výstava kreseb Vladimíra Jiránka

Výstava kreseb Vladimíra Jiránka

V březnu začíná výstava kreseb Vladimíra Jiránka – Nejste na světě sami. Ve čtvrtek 7. března od 16 hodin vás zveme na vernisáž výstavy kreslíře a karikaturisty Vladimíra Jiránka, který je znám především jako autor Boba a Bobka a spolutvůrce oblíbených postaviček Pata a Mata. Mimo to také spolupracoval s celou řadou časopisů a novin. Na výstavě „Nejste na světě sami“ se ale na Vladimíra Jiránka podíváme jako na ilustrátora knih, a to především knih s tématem přírody či ekologie. Výstava se tak stává příspěvkem ke Dni Země.

Výstavu můžete navštívit až do 31. května v hlavní budově muzea, nám. J. Urbana 141, Rokycany.

Text + fota: Stanislava Volková.

Aktualizováno Pondělí, 25 Březen 2019 09:19
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství