Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN KULTURA POZVÁNKY Pozvánka na výstavu do Suchomast
Led
11
2019
Pozvánka na výstavu do Suchomast
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Jaroslav Peták   

kralik1Český svaz chovatelů ZO Suchomasty srdečně zve k návštěvě místní, prodejní výstavy králíků, holubů, vodní a hrabavé drůbeže. Výstava se koná v sobotu 19. ledna od 8 do 15 hodin ve Starém mlýně v Suchomastech.

Předpokládaný počet vystavených zvířat je 600 kusů. Při výstavě je možno vyplnit přihlášku a vstoupit do organizace ČSCH, která se zabývá šlechtěním a propagací čistokrevných králíků, holubů a drůbeže a zapojit se při účasti na výstavách místních, celostátních i evropských, jako členové naší organizace, která má velmi dobré výsledky. Máme chovatele plemenných, rozmnožovacích a uznaných chovů ministerstvem zemědělství.

Za ZO předseda Jaroslav Peták

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství