Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN KULTURA POZVÁNKY Janek Ledecký bude v Praskolesích
Kvě
05
2018
Janek Ledecký bude v Praskolesích
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Václav Šesták   

ledeckýZpěvák, hudebník, a v neposlední řadě také otec naší slavné sportovkyně Ester Ledecké, Janek Ledecký zavítá se svým bandem do Praskoles.

Koncert se koná v neděli 27. května od 19 hodin v Kulturním domě Jitřenka.

Všechny srdečně zve Praskoleská společnost sv. Prokopa. Případný výtěžek bude použit na záchranu památek v Praskolesích.

Předprodej vstupenek je na Obecním úřadě v Praskolesích, tel. 311 510 671.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství