Čtvrtek, 14. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Beseda s lékařem MUDr. Tomášem Šebkem bude v hořovické knihovně

Když muži odešli, přišly za mnou holky. „Tomáši,“ nesměle, „my bychom se s Tebou moc rády vyfotily, jestli Ti to nevadí.“ Naopak, dámy! Pokleknu mezi nimi na koleno a ony se nade mě nesměle, přesto s jasnou intencí, nakloní. Vznikla nádherná fotka! Nade mnou se sklání čtyři muslimky. Komu se tohle poštěstí. (Pozn. red.: Útržek z knížky „Nebe nad Jemenem.? Ty „holky“ jsou lékařky.)Ve středu 20. listopadu od 17.30 pořádá Knihovna Ivana Slavíka Hořovice besedu s MUDr. Tomášem Šebkemlékařem mezinárodní organizace „Lékaři bez hranic“. Zúčastnil se následujících misí: Haiti 2010, 2012, Afghánistán 2013, 2015, Jižní Súdán 2017 a Jemen 2019. Ze svých misí, většinou ve válečných zónách světa, napsal několik velice úspěšných knih: Mise Haiti - 5 měsíců s Lékaři bez hranic, Mladá fronta, Praha 2013, Mise Afghánistán - Český chirurg v zemi lovců draků, Nakladatelství Paseka, Praha 2015, Africká zima - V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, Nakladatelství Paseka, Praha 2017, Mise Jemen - Nebe nad Jemenem, Nakladatelství Paseka, Praha 2019. Na poslední misi v Jemenu byl v měsících leden až březen 2019.

PN KULTURA POZVÁNKY
Lis
12
2019
Listopadové pozvánky do Hrádku
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Hrádek u Rokycan   

Cliché Pátek 15. 11. od 20.00 hod. v sále DK, unikátní koncert mladých umělců v kapelách Cliché, Stars are so far, Nothing in common,pořádá DK.

 Sobota 16. 11. od 15.00 hod. v sále DK,filmové představení pro děti, pořádá DK.

 Sobota 30. 11. od 20.00 hod. v sále DK, Hubertská taneční zábava, pořádá MS Javor.

 
Lis
05
2019
Legiovlak přijede do Zbiroha
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Miloš Borovička   

legio vlakPojízdné muzeum na kolejích Československé obce legionářské - Legiovlak navštíví od 26. listopadu do 1. prosince město Zbiroh. Expozice bude v železniční stanici Zbiroh přístupná zcela zdarma ve všední dny od 8.00 do 16.00 a o víkendech od 9.00 do 16.00. Dopolední program je věnován především objednaným školním kolektivům, od 14.00 každou celou hodinu probíhají komentované prohlídky s průvodcem, jinak je vstup pro veřejnost zcela volný.

 
říj
09
2019
HRAVÉ RELAXAČNÍ KRESLENÍ
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Renata Babelová   

4c-Jedná se o sebepoznávací kroužek pro děti, kde formou hry a výtvarného vyjádření poznávají sebe sama a své místo ve světě. 

-Tato relaxační hodinka a půl děti nejenže naladí na ně samotné, ale také s pomocí cílených postupů pomůže vyrovnaně aktivovat jejich psychiku. Vše s přihlédnutím k individualitě každého dítěte.
- Společně si budeme nejen kreslit a tvořit. Čas bude i povídat si, poslouchat relaxační hudbu, projevovat různé emoce…
- Vhodné pro děti prvního stupně a předškolní děti, pro děti zdravé i s různým hendikepem.

 
říj
09
2019
Homeopatický minikurz
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Renata Babelová   

HomeopatieMinikurz bude zaměřen na samostatnou homeopatickou první pomoc, jak rozeznat léky a podat ten správný, a jaká psychosomatická příčina se k dané nemoci vztahuje.

Minikurzy budou probíhat každých 14dní, na každém se budete učit něco jiného.

 
říj
09
2019
HRAVÉ DÝŇOVÉ ODPOLEDNE aneb posezení u kávy a čaje, dobrot z dýní…..
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Renata Babelová   

DýněPřijďte ve strašidelném kostýmu (postačí klobouk, obrázek na obličeji) a společně vytvoříme strašidelnou atmosféru.

Vyřezávání z dýní dle vlastní fantazie je vhodné pro všechny věkové kategorie!  S sebou si přineste: malý kuchyňský nožík, lžíci na vydlabávání, oblečení na ušpinění.

Připraveny budou dobroty z dýní. Můžete přinést své recepty

a ochutnávku!

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství