Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN KULTURA POZVÁNKY
Kvě
20
2019
Zámecký food fest v Králově Dvoře
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Králův Dvůr   

ZámekV květnu začíná letošní Králodvorské kulturní léto. V sobotu 25. května od 10 hodin ho odstartuje novinka Zámecký food fest. Na zámecký festival dobrého jídla a pití se přihlásilo kolem dvaceti amatérských a profesionálních kuchařů, restauratérů, cukrářů, pekařů, vinařů a dalších kulinářů, kteří jeho návštěvníkům předvedou své kuchařské umění. Rovněž je připravený bohatý doprovodný program.

 
Bře
11
2019
Výstavy v Muzeu Dr. B. Horáka v Rokycanech
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Stanislava Volková   

Skauting* 100 let skautingu v Rokycanech

Ve čtvrtek 14. února začala vernisáží výstava „100 let skautingu v Rokycanech“. Výstava chronologicky přibližuje historii a současnou činnost skautského hnutí v Rokycanech. Mimo textů a fotografií jsou k vidění kroniky, fotoalba nebo staré kroje a krojové součásti. Již nyní, několik dní od otevření, můžeme říci, že výstava má velkou návštěvnost a to nejen mezi skauty ale i širokou veřejností.

Výstava potrvá do 31. května v hlavní budově muzea, nám. J. Urbana 141, Rokycany.

Aktualizováno Pondělí, 25 Březen 2019 09:19
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství