Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN KULTURA POZVÁNKY
Led
15
2019
Šmejkal a Kreissl v berounském muzeu
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Vlastimil Kerl   

ukázka tvorbyDva originální berounští výtvarníci představí svá díla na první společné výstavě s názvem Dantom Bohema v Muzeu Českého krasu Beorun. Tomáš Šmejkal bude prezentovat především své realistické akvarely přírodnin a Daniel Kreissl malířsky komponovaná fotografická zátiší.

 
Led
11
2019
Staropražští pardálové v Chodouni
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Chodouň   

pardálV sobotu 26. ledna od 19.30 hodin budeme mít jedinečnou možnost se pobavit v Obecním domě v Chodouni se Staropražskými pardály.

Zazní nejznámější písně „šlapeťáků“, staropražské, lidové a nejpopulárnější hity Karla Hašlera v podání bývalých členů „Patrola Šlapeto“.

Předprodej místenkových vstupenek je v kanceláří OÚ Chodouň, tel.: 311 685 134, 724 215 264 a prodejně COOP Chodouň, tel. 311 685 213.

 
Led
10
2019
Vernisáž v Galerii Nádraží bude
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Alois Crk   

Nádraží HořoviceFotografové z Fotoklubu Hořovice měli naplánovanou vernisáž nové várky fotografií už v říjnu, jenomže kvůli opravě nádražní budovy byla uzavřená čekárna, v níž je výstava fotografií a probíhají zde vernisáže.

Vernisáž v Galerii Nádraží v Hořovicích se koná ve čtvrtek 17. ledna v 17 hodin.

Všechny srdečně zvu.

Fotografující důchodce Alois Crk

 
Led
11
2019
Pozvánka na výstavu do Suchomast
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Jaroslav Peták   

kralik1Český svaz chovatelů ZO Suchomasty srdečně zve k návštěvě místní, prodejní výstavy králíků, holubů, vodní a hrabavé drůbeže. Výstava se koná v sobotu 19. ledna od 8 do 15 hodin ve Starém mlýně v Suchomastech.

Předpokládaný počet vystavených zvířat je 600 kusů. Při výstavě je možno vyplnit přihlášku a vstoupit do organizace ČSCH, která se zabývá šlechtěním a propagací čistokrevných králíků, holubů a drůbeže a zapojit se při účasti na výstavách místních, celostátních i evropských, jako členové naší organizace, která má velmi dobré výsledky. Máme chovatele plemenných, rozmnožovacích a uznaných chovů ministerstvem zemědělství.

Za ZO předseda Jaroslav Peták

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství