Středa, 18. červenec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Pojeďte s námi na výlet do Telče

Náměstí Zachariáše z Hradce TelčZákladní organizace Českého zahrádkářského svazu Hořovice zve občany na zájezd do města Telč, které je od roku 1992 zapsáno na Seznamu světového a přírodního dědictví UNESCO.

PN KULTURA POZVÁNKY
čen
26
2018
VYHNANÍ
kultura - AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
Napsal: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech   

vyhnaniVýstava VYHNANÍ představuje nepříliš známou kapitolu Velké války, která se dotkla i historie rodin a obcí v Čechách a na Moravě. Dne 24. května 1915 Itálie vypovídá válku Rakousku-Uhersku a do zázemí mocnářství, tedy do českých, moravských a rakouských obcí a barákových kolonií je evakuováno více než 70 tisíc obyvatel Trentina, tehdejší rakouské provincie. Jihotyrolští uprchlíci zůstanou v exilu ve velké většině až do konce světového konfliktu a zážitky a vzpomínky na tuto dramatickou epizodu svého života si od té doby předávají z generace na generaci. Cílem výstavy je nejen obnovení historické paměti na tento rozsáhlý exodus, ale také navázání spolupráce s lokálními kulturními institucemi za účelem vzájemné výměny poznatků a historických pramenů. Putovní výstava fotografií vznikla ve spolupráci několika italských sdružení a muzeí.

Výstava bude k vidění ve výstavní síni muzea v ul. J. Knihy 146, Rokycany. Od 29. června do 26. srpna 2018. Vernisáž 28. června od 16 hodin.

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

pobočka Západočeského muzea v Plzni, p. o.

nám. J. Urbana 141/I

337 07  Rokycany

www.zcm.cz

tel. 378 370 700

Aktualizováno Úterý, 26 Červen 2018 08:44
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství