Čtvrtek, 14. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Beseda s lékařem MUDr. Tomášem Šebkem bude v hořovické knihovně

Když muži odešli, přišly za mnou holky. „Tomáši,“ nesměle, „my bychom se s Tebou moc rády vyfotily, jestli Ti to nevadí.“ Naopak, dámy! Pokleknu mezi nimi na koleno a ony se nade mě nesměle, přesto s jasnou intencí, nakloní. Vznikla nádherná fotka! Nade mnou se sklání čtyři muslimky. Komu se tohle poštěstí. (Pozn. red.: Útržek z knížky „Nebe nad Jemenem.? Ty „holky“ jsou lékařky.)Ve středu 20. listopadu od 17.30 pořádá Knihovna Ivana Slavíka Hořovice besedu s MUDr. Tomášem Šebkemlékařem mezinárodní organizace „Lékaři bez hranic“. Zúčastnil se následujících misí: Haiti 2010, 2012, Afghánistán 2013, 2015, Jižní Súdán 2017 a Jemen 2019. Ze svých misí, většinou ve válečných zónách světa, napsal několik velice úspěšných knih: Mise Haiti - 5 měsíců s Lékaři bez hranic, Mladá fronta, Praha 2013, Mise Afghánistán - Český chirurg v zemi lovců draků, Nakladatelství Paseka, Praha 2015, Africká zima - V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, Nakladatelství Paseka, Praha 2017, Mise Jemen - Nebe nad Jemenem, Nakladatelství Paseka, Praha 2019. Na poslední misi v Jemenu byl v měsících leden až březen 2019.

PN KULTURA Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc
Zář
19
2019
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

 

Kriminalisté v průběhu pátrání po pohřešovaném vyhodnocovali záznamy z kamer městského kamerového systému města Rakovník, na kterých je vidět kolem 7.00 hodin dne 16. 9. příjezd bílého vozidla na uvedené parkoviště. S největší pravděpodobností se jedná o automobil pohřešovaného. Těsně za ním bylo spatřeno malé, asi tří dveřové vozidlo červené barvy. Řidič tohoto vozidla nebo jeho osádka, by mohl být svědkem, který muže viděl naposledy, neboť jel za ním na uvedené parkoviště. Kamerový záznam neprokázal, že by pohřešovaný šel ze svého auta směrem k poliklinice.

Od doby zmizení se nikomu ze známých, příbuzných a spolupracovníků již neozval a jeho zmizení si nikdo nedovede vysvětlit. Kriminalisté mají důvodnou obavu, že se pohřešovaný mohl stát obětí násilného trestného činu a že s jeho zmizením může mít souvislost i výskyt neznámého červeného automobilu, jehož osádku by policisté rádi znali. Žádají proto širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném. Jakékoliv informace mohou občané sdělit policistům na bezplatné telefonní lince 158.

Poslední den výskytu mohl mít pohřešovaný na sobě šedé kalhoty, modrou kostkovanou košili a tmavé sportovní boty. Na zádech batoh s notebookem. Muž je vysoký cca 2 metry, blonďaté, krátce střižené vlasy, dioptrické brýle, střední postavu, váha cca 120 kg.

Por. Bc. Marcela Pučelíková

Aktualizováno Pátek, 27 Září 2019 07:04
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství