Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN KULTURA Korvety a smyčce v Osově
Kvě
31
2019
Korvety a smyčce v Osově
kultura - KULTURA
Napsal: Marie Plecitá   

Foto: Marie PlecitáObčany naší obce mimořádně zaujala kolona luxusních vozidel projíždějící tu v sobotu 18. května a mířící k osovskému kostelu. Zde se konal koncert Uni quartetu uspořádaný spolkem majitelů korvet k 10. výročí Corvette Car Show.

 

Smyčcový kvartet tvořený členy orchestru Národního divadla A. Burianovou, J. Petříkem, M. Čechem a K. Urbanem v Praze zde vystoupil s výběrem toho nejlepšího, co hudební svět nabízí. Uslyšeli jsme mimo jiné Čtvero ročních dob A. Vivaldiho, dvě díla W. A. Mozarta, Smetanovu Vltavu, Dvořákovu Humoresku a na závěr slavné skladby Yesterday a In the Mood.Foto: Marie Plecitá

Koncertem provázela Eugenie Koblížková, která svým neformálním výkladem seznámila posluchače s dobou vzniku a historií skladeb. Byl to výjimečný hudební zážitek spojený s nádhernou hudbou, po jehož skončení pak mohli návštěvníci obdivovat nádherná auta, kterých se tu shromáždilo kolem pětadvaceti. Korvety, cadillacy i dva úžasné historické vozy se setkaly s velikým zájmem příchozích a jejich odjezd byl impozantní, provázený máváním, tleskáním a troubením.

Foto + text: Marie Plecitá.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství