Čtvrtek, 14. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Beseda s lékařem MUDr. Tomášem Šebkem bude v hořovické knihovně

Když muži odešli, přišly za mnou holky. „Tomáši,“ nesměle, „my bychom se s Tebou moc rády vyfotily, jestli Ti to nevadí.“ Naopak, dámy! Pokleknu mezi nimi na koleno a ony se nade mě nesměle, přesto s jasnou intencí, nakloní. Vznikla nádherná fotka! Nade mnou se sklání čtyři muslimky. Komu se tohle poštěstí. (Pozn. red.: Útržek z knížky „Nebe nad Jemenem.? Ty „holky“ jsou lékařky.)Ve středu 20. listopadu od 17.30 pořádá Knihovna Ivana Slavíka Hořovice besedu s MUDr. Tomášem Šebkemlékařem mezinárodní organizace „Lékaři bez hranic“. Zúčastnil se následujících misí: Haiti 2010, 2012, Afghánistán 2013, 2015, Jižní Súdán 2017 a Jemen 2019. Ze svých misí, většinou ve válečných zónách světa, napsal několik velice úspěšných knih: Mise Haiti - 5 měsíců s Lékaři bez hranic, Mladá fronta, Praha 2013, Mise Afghánistán - Český chirurg v zemi lovců draků, Nakladatelství Paseka, Praha 2015, Africká zima - V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, Nakladatelství Paseka, Praha 2017, Mise Jemen - Nebe nad Jemenem, Nakladatelství Paseka, Praha 2019. Na poslední misi v Jemenu byl v měsících leden až březen 2019.

PN KULTURA Odešel básník Mgr. Petr Petříček
Kvě
20
2019
Odešel básník Mgr. Petr Petříček
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

petříčekNa velikonoční neděli 21. dubna po dlouhé nemoci odešel do básnířského nebe náš dlouholetý dopisovatel, básník a publicista Mgr. Petr Petříček. Řadu let působil jako dopisovatel Podbrdských novin a jeho stěžejní doménou byla rubrika Osobnosti Podbrdska. Za přínos kultuře města Hořovice dostal ocenění v roce 2016. A také byl jemným a milým člověkem. Čest jeho památce.

O vzpomínku na něj jsme pořádali jeho manželku Jitku Petříčkovou, začala ji verši:

Zpráva IkaroviKaždým dnem víc a víc

miluji život

udivený tím velkým zázrakem

 

Už vím že na konci

až mě smrt políbí

bude to zase jen o lásce

 

napsal ve své básnické sbírce „Zpráva Ikarovi“ můj muž básník Mgr. Petr Petříček, zemřel v 72 a půl letech. Za co mu vděčím a čemu jsem se od Petra naučila? Radovat se ze života a milovat život. Ve své sbírce haiku „Dvanáct měsíců“ mimo jiné napsal haiku:

Zastav myšlenky

naslouchej svému nitru

uslyšíš lásku

a tak zastavuji myšlenky.

Aktualizováno Pátek, 31 Květen 2019 13:10
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství