Sobota, 14. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN KULTURA Indie se dotkla Hořovic
Kvě
20
2019
Indie se dotkla Hořovic
kultura - KULTURA
Napsal: Václav Šesták   

Zcela vlevo paní indoložka PhDr. Hana Knížková, CSc.Ve čtvrtek 11. dubna se konala v Galerii Starý zámek v Hořovicích vernisáž výstavy Doteky Indie. Tato výstava byla zahájena k blížícímu se životnímu jubileu indoložky PhDr. Hany Knížkové, CSc., která jako dlouholetá pracovnice Náprstkova muzea v Praze navštívila Indii několikrát. Při svých cestách po Indii navštívila místa s dlouholetou historií s nádhernými a proslavenými místy.

 

Středem zájmu paní Hany Knížkové byli především lidé všedního života, kteří žili na obyčejných místech, s kterými se mohla potkávat a tak se blíže seznámit s jejich každodenními starostmi.

Atmosféru Indie přinášejí fotografie MUDr. Martina Vedrala, kterého Indie zaujala natolik, že se tam opakovaně vrací, jak na soukromých cestách, tak i jako průvodce cestovní kanceláře.

Vernisáž výstavy zahájil tradičně ředitel MKC pan Přemysl Landa a jeho slova doplnil, jako vždy nevšedně místostarosta města Hořovice Ondřej Vaculík. Na vernisáži návštěvníci mohli ochutnat tradiční indické a pro nás tedy málo známé pochutiny. Nejznámější z nich byly snad jen jádra oříšků, které známe i u nás.

V kostkované košili pan MUDr. Martin Vedral, fotograf a průvodce cestovní kanceláře.

Atmosféra vernisáže byla příjemná, až by se chtělo říci rodinná. Dík patří panu řediteli MKC Přemyslu Landovi, který opět zajistil neobyčejný zážitek.

Výstava potrvá do neděle 9. června.

Otevřeno: pátek, sobota a neděle od 10 do 18 hodin.

Text + foto: Václav Šesták - malíř Podbrdska.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství