Neděle, 18. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN KULTURA Indie se dotkla Hořovic
Kvě
20
2019
Indie se dotkla Hořovic
kultura - KULTURA
Napsal: Václav Šesták   

Zcela vlevo paní indoložka PhDr. Hana Knížková, CSc.Ve čtvrtek 11. dubna se konala v Galerii Starý zámek v Hořovicích vernisáž výstavy Doteky Indie. Tato výstava byla zahájena k blížícímu se životnímu jubileu indoložky PhDr. Hany Knížkové, CSc., která jako dlouholetá pracovnice Náprstkova muzea v Praze navštívila Indii několikrát. Při svých cestách po Indii navštívila místa s dlouholetou historií s nádhernými a proslavenými místy.

 

Středem zájmu paní Hany Knížkové byli především lidé všedního života, kteří žili na obyčejných místech, s kterými se mohla potkávat a tak se blíže seznámit s jejich každodenními starostmi.

Atmosféru Indie přinášejí fotografie MUDr. Martina Vedrala, kterého Indie zaujala natolik, že se tam opakovaně vrací, jak na soukromých cestách, tak i jako průvodce cestovní kanceláře.

Vernisáž výstavy zahájil tradičně ředitel MKC pan Přemysl Landa a jeho slova doplnil, jako vždy nevšedně místostarosta města Hořovice Ondřej Vaculík. Na vernisáži návštěvníci mohli ochutnat tradiční indické a pro nás tedy málo známé pochutiny. Nejznámější z nich byly snad jen jádra oříšků, které známe i u nás.

V kostkované košili pan MUDr. Martin Vedral, fotograf a průvodce cestovní kanceláře.

Atmosféra vernisáže byla příjemná, až by se chtělo říci rodinná. Dík patří panu řediteli MKC Přemyslu Landovi, který opět zajistil neobyčejný zážitek.

Výstava potrvá do neděle 9. června.

Otevřeno: pátek, sobota a neděle od 10 do 18 hodin.

Text + foto: Václav Šesták - malíř Podbrdska.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství