Čtvrtek, 13. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN KULTURA Erbenův Žebrák
Zář
23
2018
Erbenův Žebrák
kultura - KULTURA
Napsal: Město Žebrák   

Již 51. ročník divadelní přehlídky Erbenův Žebrák začíná slavnostním zahájením v sobotu 29. září od 18 hodin. Divadelní spolek Karla Jaromíra Erbena Žebrák uvede veselohru od Antonína Procházky „Přes přísný zákaz dotýká se sněhu“.

Další program:

 

Sobota 6. října od 18 hod.: Její Pastorkyňa – dramatický příběh Jenůfky a dvou nevlastních bratřích a tragické smrti nenarozeného… Přehlídkové představení v celé ČR – hraje Divadlo MÁJ Praha.

Sobota 13. října v 18 hod.: „Bedřich Hrozný – Nový život“. Komedie z pera Lídy Boudové vypráví o výpravčím Béďovi na nádraží v Kňourech a o jeho až neuvěřitelných zážitcích. Hraje divadelní soubor Divadla Za Vodou Čenkov.

Sobota 20. října od 18 hod.: „Rozum a štěstí“ – skvělá pohádka pro celé rodiny z bohatého díla Jana Wericha. Hraje Divadelní spolek „Svatopluk“ Benešov.

Sobota 27. října od 18 hod.: „Přemyslův soud“ – veselohra z pera Ervína Hrycha nás zavede do nejstarších dějin bájného knížete Přemysla – o mužích a ženách. Hraje Divadelní spolek „KRUH“ Dobříš.

Sobota 3. listopadu od 14 a 18 hod.: „Zmatky kolem Katky“. Pohádku napsal Vojtěch Vacke a dozvíme se v ní, co nastane, když trojčata – princezny – pojmenujete stejným jménem. Hraje Dětský divadelní soubor při ZŠ Žebrák.

Sobota 10. listopadu od 18 hod.: „Rozmarné léto“ – Tento způsob léta…. Vynikající humoristická novela českého spisovatele Vančury. Hraje Divadelní spolek „Rádobydivadlo“ Klapý. Je to vítězné představení z Národní přehlídky „Jiráskův Hronov“.

Sobota 17. listopadu od 14 a 18 hod.: „Projekt N.A.D.Ě.Ž.D.A.“ – komedie Tomáše Kovandy o jedné laboratoři, jednom nápadu a o astronautech, kteří letěli na Mars. Hraje Divadelní soubor „BavíTo“ Žebrák.

Sobota 1. a neděle 2. prosince vždy od 14 a 18 hod.: „Otylka“ – premiéra veseloherní komedie od Jaromíra Břehového z prostředí sanatoria, kde se léčí všechno - od hlavy až k obezitě – všechno, co neplatí pojišťovna. Hraje Divadelní spolek K. J. Erbena Žebrák.

Slavnostní zakončení přehlídky.

Předprodej vstupenek: vždy ve středu a ve čtvrtek od 15 do 17 hod. v bývalé Elektronice – Husova ul., Žebrák (nyní Zubní laboratoř).

Telefonicky kdykoliv na tel. 604 170 845 a na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Takto objednané vstupenky lze vyzvednout v uvedených dnech a hodinách v předprodeji, nebo podle dohody před představením v pokladně kina.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství