Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN KULTURA Literární soutěž Hořovice Václava Hraběte startuje
Led
15
2018
Literární soutěž Hořovice Václava Hraběte startuje
kultura - KULTURA
Napsal: Přemysl Landa   

XII. bienále literární soutěže Hořovice Václava Hraběte Foto: DENÍK/Radka Kočová Máte zajímavý námět a chuť psát? Zapojte se do naší soutěže! V pátek 12. ledna vyhlásilo Městské kulturní centrum Hořovice spolu s městem Hořovice a Gymnáziem Václava Hraběte literární soutěže v oboru poezie a prózy „HOŘOVICE VÁCLAVA HRABĚTE 2018“. Letos to bude již 13. bienále.

STANOVY LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

 

Podmínky soutěže:

• Soutěže se může zúčastnit každý ve věku 14 až 25 let, kdo dosud nikde knižně nepublikoval, v oboru POEZIE a PRÓZA.

• Informace o soutěži, přihlášku a stanovy lze získat na adrese: MKC Hořovice, Vrbnovská 30/1, 268 01 Hořovice, na tel. 603 199 304, na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , https://mkc-horovice.cz/category/tradicni-akce/horovice-vaclava-hrabete/

• Spolu s vyplněnou přihláškou zašlete v oboru: POEZIE - max. 5 básní v celkovém rozsahu do 5 stran, PRÓZA - text v rozsahu do 5 stran (povídku, ukázku z novely či románu). Téma je volné. Lze soutěžit v obou oborech.

• Soutěžní práce v českém jazyce musí být psané na klávesnici o velikosti písma 12, řádkování jednoduché a je nutné je zaslat nejpozději do 18. března na e-mai: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript - textový soubor se soutěžní prací (formát DOC nebo RTF) přiložit ke zprávě, předmět zprávy vyplnit „HVH 2018“ a do těla zprávy vypsat údaje uvedené na přihlášce. Soutěžní práce se nevracejí.

• Práce bude hodnotit odborná porota. Hodnocení bude anonymní - každé práci bude přiděleno číslo. Odbornou záštitu literární soutěže převzaly: České centrum Mezinárodního PEN klubu a redakce časopisu HOST.

• Nejlepší autoři si rozdělí odměnu v celkové výši 20.000,- Kč.

• XIII. bienále proběhne ve dnech 27. a 28. dubna. V těchto dnech se uskuteční literární seminář s odbornou porotou a další kulturní akce. Vyhlášení výsledků literární soutěže proběhne dne 28. dubna v sále radnice města Hořovice.

• Literární soutěž se koná za finanční podpory Středočeského kraje a Města Hořovice.

Soutěž je pořádána pod záštitou starosty města Hořovice Dr. Ing. Jiřího Peřiny.

Mgr. Přemysl Landa, ředitel MKC Hořovice

Aktualizováno Pondělí, 15 Leden 2018 15:52
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství