Středa, 19. září 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Písmena 2018 s Army muzeem Zdice

Věříme v demokracii...Jako každoročně pořádá Army muzeum Zdice v sobotu 15. září historicko-vojenskou akci Písmena 2018. Akce je vhodná pro celou rodinu a bude nač se dívat. Při akci budou vidět tábory vojsk z 1. a 2. světové války, činnost VÚ Jince, práce hasičů či záchranářů. Nebudou chybět ani bojové ukázky z 1. a 2. světové války či sovětské tanky T 34 a SU 100. Začínáme v 10 hodin! Více informací se dozvíte v přiloženém plakátu. Ivan Herák místopředseda Army muzea Zdice

PLAKÁT

PN KULTURA Literární soutěž Hořovice Václava Hraběte startuje
Led
15
2018
Literární soutěž Hořovice Václava Hraběte startuje
kultura - KULTURA
Napsal: Přemysl Landa   

XII. bienále literární soutěže Hořovice Václava Hraběte Foto: DENÍK/Radka Kočová Máte zajímavý námět a chuť psát? Zapojte se do naší soutěže! V pátek 12. ledna vyhlásilo Městské kulturní centrum Hořovice spolu s městem Hořovice a Gymnáziem Václava Hraběte literární soutěže v oboru poezie a prózy „HOŘOVICE VÁCLAVA HRABĚTE 2018“. Letos to bude již 13. bienále.

STANOVY LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

 

Podmínky soutěže:

• Soutěže se může zúčastnit každý ve věku 14 až 25 let, kdo dosud nikde knižně nepublikoval, v oboru POEZIE a PRÓZA.

• Informace o soutěži, přihlášku a stanovy lze získat na adrese: MKC Hořovice, Vrbnovská 30/1, 268 01 Hořovice, na tel. 603 199 304, na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , https://mkc-horovice.cz/category/tradicni-akce/horovice-vaclava-hrabete/

• Spolu s vyplněnou přihláškou zašlete v oboru: POEZIE - max. 5 básní v celkovém rozsahu do 5 stran, PRÓZA - text v rozsahu do 5 stran (povídku, ukázku z novely či románu). Téma je volné. Lze soutěžit v obou oborech.

• Soutěžní práce v českém jazyce musí být psané na klávesnici o velikosti písma 12, řádkování jednoduché a je nutné je zaslat nejpozději do 18. března na e-mai: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript - textový soubor se soutěžní prací (formát DOC nebo RTF) přiložit ke zprávě, předmět zprávy vyplnit „HVH 2018“ a do těla zprávy vypsat údaje uvedené na přihlášce. Soutěžní práce se nevracejí.

• Práce bude hodnotit odborná porota. Hodnocení bude anonymní - každé práci bude přiděleno číslo. Odbornou záštitu literární soutěže převzaly: České centrum Mezinárodního PEN klubu a redakce časopisu HOST.

• Nejlepší autoři si rozdělí odměnu v celkové výši 20.000,- Kč.

• XIII. bienále proběhne ve dnech 27. a 28. dubna. V těchto dnech se uskuteční literární seminář s odbornou porotou a další kulturní akce. Vyhlášení výsledků literární soutěže proběhne dne 28. dubna v sále radnice města Hořovice.

• Literární soutěž se koná za finanční podpory Středočeského kraje a Města Hořovice.

Soutěž je pořádána pod záštitou starosty města Hořovice Dr. Ing. Jiřího Peřiny.

Mgr. Přemysl Landa, ředitel MKC Hořovice

Aktualizováno Pondělí, 15 Leden 2018 15:52
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství