Neděle, 18. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN KULTURA
Lis
06
2018
Po stopách Emy Destinnové
kultura - KULTURA
Napsal: – ke –   

Ema DestinnováKoncertní cyklus Po stopách Emy Destinnové evokující život a pěvecké umění české femme fatale světové operní scény Emy Destinnové (26. února 1878, Praha – 28. ledna 1930, České Budějovice), jenž začal v roce 2012 na Pražském hradě, pokračuje v roce 140. výročí narození umělkyně dalším zastavením v neděli 4. listopadu 2018 od 16 hodin v kostele sv. Václava v Mníšku pod Brdy.

Aktualizováno Úterý, 06 Listopad 2018 10:28
 
Zář
23
2018
Odešel znalec našeho kraje, spisovatel a výtvarník Jan Čáka
kultura - KULTURA
Napsal: Petr Ježek   

Jan Čáka, červen 2015.V neděli 2. září 2018 v Příbrami ve věku 89 let zemřel velký milovník přírody a krajiny naší vlasti, výtvarník a spisovatel Jan Čáka, jehož knihy o Brdech se staly pro mnohé z nás prvním a základním zdrojem informací o Brdské vrchovině. 

 
Zář
23
2018
Mgr. Vladimír Beneš - Brdy a Podbrdsko můj osud
kultura - KULTURA
Napsal: Iva Závorová   

Mgr. Vladimír BenešRodák z Kutné Hory, kde vystudoval gymnázium a jednoroční abiturientský kurz pro učitele národních škol, zakončený doplňovací maturitou na Střední pedagogické škole v Kutné Hoře. Na umístěnku začal učit v Jincích, tenkrát okres Hořovice. To bylo jeho první setkání s krajem, jemuž vévodí Brdy.

 
Zář
23
2018
Erbenův Žebrák
kultura - KULTURA
Napsal: Město Žebrák   

Již 51. ročník divadelní přehlídky Erbenův Žebrák začíná slavnostním zahájením v sobotu 29. září od 18 hodin. Divadelní spolek Karla Jaromíra Erbena Žebrák uvede veselohru od Antonína Procházky „Přes přísný zákaz dotýká se sněhu“.

Další program:

 
Srp
31
2018
Sto let Československa na letním festivalu
kultura - KULTURA
Napsal: Daniela Hlavová   

První milé příspěvky přibyly hned po zahájení v jedenáct hodin. Foto: Aneta Pavlatová.Z polí pod hradem Točník se 13. a 14. července stalo festivalové místo. Na kulturní akci lidé mimo jiné přemýšleli, co vše mají rádi na České republice a děkovali Tomáši G. Masarykovi za to, že tu mohou žít.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství