Pátek, 07. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN KULTURA AKTUALITY Místa známá i neznámá malíře Zbyňka Novotného
čen
22
2020
Místa známá i neznámá malíře Zbyňka Novotného
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Marta ŠeVac   

Vernisáž výstavy akademického malíře Zbyňka NovotnéhoVe čtvrtek 18. června byla v Galerii Starý zámek v Hořovicích po delší době otevřená nová výstava. Tentokrát se s průřezem své tvorby představil malíř Zbyněk Novotný. Výstava potrvá do konce srpna a je otevřená v pátek, sobotu a neděli od 10 do 18 hodin.

Další foto

 

Výstavu jako obvykle zahájil a hosty přivítal ředitel Městského kulturního centra Přemysl Landa. Pak předal slovo senátorovi za náš obvod Jiřímu Oberfalzerovi a následně poslanci Parlamentu ČR Janu Skopečkovi. Vyjádřili velkou radost nad tím, že Zbyněk Novotný opět po několika letech vystavuje v Hořovicích. Oba ústavní činitelé jeho tvorbu znají. Senátor J. Oberfalzer mu zprostředkoval výstavu v budově Senátu, J. Skopeček mívá některou reprodukci Novotného obrazu na novoročenkách. Slovo dostal také starosta Hořovic Jiří Peřina a nakonec i sám malíř. Ten však není příznivcem řečnění a tak jenom všem, kteří přišli, poděkoval a popřál, aby se jim výstava líbila. Také zmínil, že za 17 let, které prožil v zdejším kraji, nestihl poznat a namalovat všechno, co je zde krásné.

Výstava byla uspořádána k 70. výročí narození Zbyňka Novotného. Rozhovor s malířem přinesly Podbrdské noviny č. 11/20, které vyšly 4. června a rovněž ho najdete na webových stránkách Podbrdských novin. Záštitu nad výstavou převzali Jan Skopeček a Jiří Peřina.

Výstavu si rozhodně nenechte ujít, přináší jiný pohled na notoricky známá místa našeho regionu, ale také na místa neznámá, která malíř navštívil i v daleké cizině.

Marta ŠeVac

Fota: Václav Šesták.

Aktualizováno Pondělí, 22 Červen 2020 10:33
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství