Středa, 11. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN OSOBNOSTI PODBRDSKA Cesta pro divokou duši
Dub
06
2011
Cesta pro divokou duši
Podbrdské noviny - Osobnosti Podbrdska
Napsal: Petr Petříček   

Ing._Libue_PytlovTak trochu utajená před širší veřejností v malé vesničce Podbrdy žije a pracuje Ing. Libuše Pytlová. Přesto za ní a za jejím manželem Edvardem Pytlem jezdí mnoho lidí z širokého okolí, z Prahy a dokonce i z ciziny. Manželé jsou totiž léčitelé. Ti, kterým pomohli vyřešit jejich zdravotní nebo jiné problémy, si to nenechali jenom pro sebe, a tak cestu malebnou krajinou do Podbrd za léčitelským párem nacházejí stále další a další lidé.

* S jakými problémy k vám lidé přicházejí, a které metody přitom používáte?

Ke mně, nebo přesněji k nám, protože manžel také léčí, chodí lidé, kteří řeší problém a mají chuť s ním něco dělat. Většinou k nám chodí na doporučení těch, kteří již u nás byli. Zlomeniny neděláme, ale třeba zlomená srdce a bolavé duše léčíme. Mohou to být fyzické potíže, chronické rýmy, alergie nebo psychické problémy, stresy, fóbie, závislosti, partnerské a rodinné neshody a podobně. Podle toho, s čím lidé přijdou, volíme potom nejvhodnější metodu. Používám při individuální terapii přístup rodinných konstelací, techniky pro léčení traumat, práci s vnitřním dítětem, předávání energie reiki, regrese, výklad karet a jiné. Dobře viditelné výsledky jsou u alergií. Například jeden klient se nemohl dotknout psa, aniž by neotekl a neměl vyrážku. Za měsíc od první návštěvy, během kterého dodržoval naše doporučení, přijel se svojí sestrou a vedl na vodítku jejího psa. Říkal: „To udělat předtím, měl jsem hned ruku osypanou.“

Jinak k nám mohou lidé přijet také na kurzy a semináře - rodinné konstelace, reiki, vnitřní dítě, reflexní terapie a další.

* Jste inženýrka ekonomie se zkušenostmi z finanční a úvěrové analýzy, kde jde hlavně o logické myšlení. Jak jste se dostala k profesi léčitelky, v níž je zapojena zejména intuice?

Lidé si myslí, že ekonomie je jenom o rozumu. Peníze – to jsou vztahy mezi lidmi. Když jsem dělala finanční analýzy, bylo to především o posouzení budoucnosti firmy, která je vždy závislá na schopnosti lidí, kteří ji vlastní a řídí. A tam vám pomáhá vcítění do lidí a intuice. Neumím říct, jak ke změně došlo. Přicházelo to postupně - životní zkušenosti, knížky, kurzy a setkání s lidmi, kteří mě přivedli tam, kde jsem teď.

* Používáte ještě dvě další jména. Jedno je duchovní jméno Divoká duše a druhé je z Iniciační akademie Oshova centra v indické Puně - Satya Sandeh. Můžete nám objasnit, co tato jména znamenají?

Na tréninku rodinných konstelací Bhagata J. Zeilhofera v Osho Shangri La v Lažanech jsem se dozvěděla, že je možné napsat do Oshova centra v Puně, poslat tam svoji fotografii a obdržet pro sebe jméno. Není to přidělení závazného jména, ale spíš vjem, který významově pojmenovává člověka v dané chvíli. Satya znamená pravda a Sandeh pochybnost. Je to o tom, že člověk hledá pravdu, a aby se k ní dopracoval, je třeba i pochybovat, vyloučit to, co pravdou není. Jméno Divoká duše má zase návaznost na tradici druidů. Cesta druida je cesta divoké svobodné duše, která je spojená s celou přírodou a chce žít naplno, každým okamžikem, tady a teď... Neznamená to nezvladatelnou divokost, ale svobodu rozhodování a schopnost nenechat se svazovat zaběhnutými klišé. Tomu vás nikdo nemůže naučit. Když budete pravdiví sami k sobě, najdete svou vlastní cestu a po ní půjdete v tomto smyslu divocí a svobodní.

* Váš manžel také léčí. Můžete nám povědět, jak pracuje s klienty?

Manžel má školu Ing. Jiřího Janči, CSc., evropsky proslulého terapeuta alternativní medicíny. Absolvoval u něho kurz reflexní terapie. Dokáže dobře diagnostikovat a umí pracovat s energií, používá reiki, psychotroniku a doporučuje vhodné bylinné tinktury a čaje. Jeho jméno z Oshova centra v Puně je Veet Chitta - mimo mysl (až za myslí).

* Podbrdy jsou malou obcí mimo dosah hlavních komunikací. Nemáte problém s tím, aby se o vás lidé dozvěděli a dostali se k vám?

Nejlepší reklamou je, když si lidé mezi sebou řeknou: tam to bylo dobré, tam mně pomohli. To se pak řetězově předává a klienti sami přicházejí. K nám jezdí hodně lidí z Prahy, protože tam je pochopitelně stresů a komplikací v mezilidských vztazích nejvíc. Ale přijela k nám třeba i paní ze Švýcarska a několik lidí z Londýna.

* Máte ve své léčitelské praxi nebo vůbec, co se života týká, nějaký vzor?

Nedá se říct, že bych měla jeden vzor. Využívám poznání a zkušenosti získané díky některým osobnostem, a ty, o kterých jsem přesvědčená, že mohou být užitečné pro můj život a pro život ostatních. V terapii mám ráda např. přístup L. Hay, B. Hellingera, Osha, J. Bradshawa i jiných. Velkou inspirací jsou pro mě lidé, kteří se nebojí být sami sebou. Z pohledu rodinných konstelací je pro Ženu tím nejlepším vzorem její matka a pro Muže jeho otec. Ať se nám to líbí nebo ne, rodiče nás ovlivňují nejvíc. Teď už vím, že moji rodiče jsou pro mě velkou oporou a patří jim můj dík a úcta.

* Jaký je váš vztah k Podbrdsku?

Rozhodla jsem se, že tady budu žít, je tedy zřejmé, že se mi tu líbí. Podbrdsko je nejen krajem, kde bydlím, ale také mým rodištěm. Narodila jsem se totiž v Komárově a vyrůstala tam a dodnes zde žijí moji rodiče.

* Lidé si často myslí, že léčitel zařídí pro jejich zdraví všechno a sami pro to mnoho neudělají…

To je skutečně kámen úrazu. Lidi očekávají od léčitele zázrak: přišel jsem za tebou s problémem, tak něco udělej, ať zmizí… To se může stát, ale nikdy to není tak, že léčitel udělá za člověka všechno. My mu můžeme pomoci najít správnou cestu, podpořit ho energeticky a nastartovat léčivý proces. To hlavní je však na samotném klientovi, jedině on může změnit sám sebe, a tím se uzdravit nebo vyřešit těžkosti ve svém životě. Vyžaduje to ochotu a odvahu  pracovat na sobě.

* Co považujete v životě za důležité?

Pro mě je to vnitřní spokojenost, skutečnost, že jsem v pohybu, nestagnuji duševně ani duchovně, jdu za tím, co mi dělá dobře. A důležitá pro člověka je láska, smích, pláč a sex.

* Spolupracujete s některými lékaři?

Pokud mají zájem, tak ano. Bylo by ideální, kdyby lékaři a léčitelé spolupracovali a vzájemně se doplňovali ve prospěch klienta.

Text a foto: Petr Petříček.

Aktualizováno Pátek, 24 Červen 2011 09:40
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství