Středa, 19. září 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Písmena 2018 s Army muzeem Zdice

Věříme v demokracii...Jako každoročně pořádá Army muzeum Zdice v sobotu 15. září historicko-vojenskou akci Písmena 2018. Akce je vhodná pro celou rodinu a bude nač se dívat. Při akci budou vidět tábory vojsk z 1. a 2. světové války, činnost VÚ Jince, práce hasičů či záchranářů. Nebudou chybět ani bojové ukázky z 1. a 2. světové války či sovětské tanky T 34 a SU 100. Začínáme v 10 hodin! Více informací se dozvíte v přiloženém plakátu. Ivan Herák místopředseda Army muzea Zdice

PLAKÁT

PN OSOBNOSTI PODBRDSKA Odešel čestný občan Zdic, pan učitel Ivan Koula
čen
22
2018
Odešel čestný občan Zdic, pan učitel Ivan Koula
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Jana Smíšková   

Pan učitel Ivan Koula s úctou autorV pondělí 28. května 2018 se uzavřela životní pouť čestného občana Zdic, pana učitele Ivana Kouly. Letos v lednu oslavil krásné životní jubileum 95 let.

 

Byl výraznou osobností našeho města, několik let se podílel na jeho kulturním životě. Z jeho podnětu byly v roce 1991 založeny Zdické noviny. V letech 1990 - 94 pracoval jako zastupitel města a předseda kulturní komise, další čtyři roky jako její člen. V roce 1990 obnovil a osm let vedl Zdický vokální sbor, který pod jeho vedením působil již v šedesátých letech. Se jménem pana učitele Ivana Kouly je spojen vznik tradičních jarních a vánočních koncertů, které po mnoho let úspěšně s bohatým programem připravoval, stejně jako koncerty, které pořádal vždy v kostele Církve československé husitské ve Tmani ve státní svátek 8. května u příležitosti ukončení 2. světové války.

Ve zdické škole působil od roku 1956 až do odchodu do důchodu. Vychoval mnoho žáků, kteří se s ním velmi rádi setkávali na svých srazech. Vzpomínat na pana učitele budou i jeho kolegové učitelé a všichni, kteří ho měli upřímně rádi.

Vážený pane učiteli, v myšlenkách Vám posíláme poslední pozdrav a poděkování. Zůstanete v našich vzpomínkách.

Čest Vaší památce!

Jana Smíšková

 

Aktualizováno Středa, 15 Srpen 2018 08:20
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství