Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN KINA KINA STŘEDOČESKÉHO KRAJE Kina středočeského kraje
Bře
28
2018
Kina středočeského kraje
KINA - KINA STŘEDOČESKÉHO KRAJE
Napsal: -red-   

Program kin pro středočeský kraj

 

Městské kino Beroun

Politických vězňů 445, Beroun, tel. 311 621 811, www.kinoberoun.cz  

Pokladna kina je otevřena v sobotu a neděli hodinu před začátkem prvního představení.

Rezervace pouze elektronická: www.webticket.cz. Změna programu vyhrazena.


 

 

Čt 12. 4., 19.00 Regionální ozvěny FEBIOFESTU - zahajovací večer festivalu

Mezi nejočekávanější filmové akce roku lze bezesporu zařadit FEBIOFEST. Po svém letošním zahájení 15. března v Praze se tradičně jako lavina rozšiřuje do vybraných měst České republiky a Městské kino Beroun má tu čest pozvat vás na historicky první Regionální ozvěny FEBIOFESTU v Berouně. Po tři dny můžete shlédnout to nejlepší, co letošní ročník nabízí a začínáme úvodním snímkem TLUMOČNÍK. Nenechte si ujít příležitost být součástí slavnostního, živě moderovaného večera v přítomnosti známých osobností.

TLUMOČNÍK

Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. V hlavních rolích Jiří Menzel a Peter Simonischek. SL/ČR/Rak. Přístupno od 12 let.

Pá 13. 4., 16.30 Nico 1988

FEBIOFEST - Nico, 1988 je road movie věnovanou posledním letům života Christy Päffgenové, známé pod uměleckým jménem Nico. Film odehrávající se mezi Paříží, Prahou, Norimberkem a Manchestrem popisuje sólovou uměleckou dráhu hudební ikony, Warholovy múzy, zpěvačky Velvet Underground a legendárně krásné ženy. Itálie/Belgie. Titulky. Přístupno od 15 let.

Pá 13. 4., 18.30 Archa světel a stínů

FEBIOFEST - Celovečerní distribuční debut režiséra Jana Svatoše, jemuž předcházelo téměř 10 let příprav, rešerší a pátrání ve filmových archivech, včetně knihovny Kongresu ve Washingtonu. Film vůbec poprvé prezentuje unikátní archivní záběry z Afriky pořízené ve 20. – 30. letech minulého století. Dokument odkrývá zcela zapomenutý příběh filmových průkopníků, manželů Martina a Osy Johnsonových. ČR. Přístupno.

Pá 13. 4., 20.30 Až na dno

FEBIOFEST - Když se v Normandii během pobytu u moře britský tajný agent James náhodně na pláži setká s podmořskou bioložkou Danielle, jejich cesty se na chvíli spojí a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Čas jejich sblížení je však limitován a přichází čas odloučení. James i Danielle se ocitají v temných hlubinách, kde je jen těžko někdo dokáže najít a zachránit. USA/Něm./Fr./Špan. Titulky. Přístupno od 12 let.

So 14. 4., 13.00 Jo Nesbø: Doktor Proktor a vana času

FEBIOFEST - Doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou. Pomocí svého vynálezu, Vany Času, se vrátí do minulosti, aby zabránil její svatbě s padouchem. Norsko/Německo. České znění. Přístupno.

So 14. 4., 15.30 Planeta Česko

FEBIOFEST - Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje zcela zblízka díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás. ČR. Přístupno.

So 14. 4., 17.30 Miami

FEBIOFEST - Finské drama vypráví příběh dvou sester, barových tanečnic, které se setkávají jako dospělé. Starší Angelu po vystoupení osloví mladší nevlastní sestra Anna, s níž se roky neviděla. Setkání naruší vpád gangstera, kterému Angela dluží peníze. Anna jí zachrání život a společně se vydávají na útěk. Během něj se snaží tancem vydělat peníze, aby splatily dluh. Film je vizuálně poutavou oslavou silných hrdinek i pevného sesterského pouta. Finsko. Titulky. Přístupno od 15 let.

So 14. 4., 20.15 3D, út 17. 4., 17.30 bez brýlí Rampage: Ničitelé

Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. USA. Titulky. Přístupno od 12 let.

Ne 15. 4., 15.30 Cesta za králem trollů

Espena doma používají jako rodinného otloukánka, který není schopný žádné užitečné práce. Jeho jediným úkolem, který mu doma svěřili, je udržovat v kamnech oheň, aby nevyhasl. A je asi jen náhodou, že právě on v lese potkal princeznu Kristin, která nevěří na staré báchorky o Králi trollů. Bohužel nedlouho po setkání s Espenem zjistí, že ty povídačky o trollech jsou pravdivé. Norsko. České znění. Přístupno.

Ne 15. 4., 18.30, út 17. 4., 20.00 Pepa

Hlavní hrdina Pepa (M. Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. V současnosti žije se svou ženou Zdenou a dospívající dcerkou Zdeničkou (N. Grossová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život. Možná ale, že to není život, o kterém snil. ČR. Přístupno od 12 let.

Po 16. 4., 17.30 Fakjů pane učiteli 3

Zeki Müller byl jako učitel - samouk vždy zastáncem drsných a nezvyklých metod. Přiměřené násilí na žácích mu nikdy nebylo cizí. Ať už po nich střílel, nasazoval jim pouta, využíval elektrošoky nebo je dokonce nutil se něco ve škole naučit. Ale teď, v třetím díle filmové série, Goethovu gymnáziu ubývají studenti a od dalšího školního roku mu hrozí zavření. Německo. Přístupno od 12 let.

Čt 19. 4., 15.30 zlevněné představení

Tvář vody

V americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem. Zkoumá jej tam ambiciózní Richard Strickland, jehož experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa, a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. USA. Titulky. Příst. od 15 let.

Čt 19. 4., 18.30 Hastrman

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus. Baron se vrací, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná rychtářova dcera Katynka, revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí. ČR. Přístupno od 12 let.

Odpolední představení nejenom pro děti

So 7. 4., 15.30 bez brýlí Sherlock Koumes

Kdo by chtěl, proboha, krást trpaslíky? Je to skutečně praštěná otázka, pokud ovšem taky nejste sádrová ozdoba nějaké zahrádky a nejde vám tím pádem o kejhák. USA/VB. Přístupno.

Ne 8. 4., od 15.30 Králíček Petr

Rebelský králíček Petr žije veselý a bezstarostný život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní - a už vůbec ne se zvířaty. A tak začíná bizarní válka o teritorium - mezi ním a obyvateli zahrady. USA. České znění.

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Duben 2018 12:01
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství