Neděle, 09. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 14/2020
čec
17
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 14/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Největší akcí pro nejmenší byl na vítání léta skákací hrad, ale děti nepohrdly ani další zábavou připravenou Jinečáčkem.  Foto: Miroslav Maršálek.Rodiče s dětmi přivítali léto

Spolek Jinečáček sdružující maminky dětí předškolního věku zorganizoval v úterý 30. června za podpory městyse Jince na Sokolské zahradě přivítání léta. Zvány byly všechny děti s rodiči. Hlavní program zahájila Monika Hrňa a k účastníkům promluvil i starosta Josef Hála. Návštěvníkům bylo k dispozici občerstvení, skákací hrad a hry pro zábavu dětí. Proběhlo několik tanečních vystoupení, při nichž se oddávali pohybu nejen kluci a děvčata, ale i rodiče. O hudbu se postaral DJ Michal Honzírek.

 

Závěrečný účet 2019 schválen

Řádné zastupitelstvo městyse Jince proběhlo ve středu 24. června v sále Společenského centra Josefa Slavíka. Jednání řídil starosta městyse RSDr. Josef Hála. Při hodnocení plnění Plánu rozvoje městyse Jince konstatoval, že byly dokončeny další tři akce: rekonstrukce ulice Pod váhou, parkoviště v ulici Československých dělostřelců (třetí v pořadí) a ve sběrném dvoře bylo uvedeno do provozu Centrum zpětného využití výrobků pro jinecké občany.

Rozběhla se největší investiční akce v hodnotě 120 milionů Kč Optimalizace a doplnění systému zásobování vodou a odkanalizování obce Jince. Pro obyvatele a návštěvníky Jinec to bude znamenat omezení provozu na komunikacích v obci. To se bude týkat v první fázi i hlavní silnice II/118 v Jincích a pokračovat se bude v Rejkovicích směrem na Felbabku a Lochovice. Méně viditelná pro veřejnost, ale již životně nutná je rekonstrukce úpravny vody, která probíhá souběžně s rozšiřováním vodovodu a kanalizace.

Zastupitelstvo schválilo poskytnutí finančních prostředků na předfinancování vybavení nových odborných učeben v Základní škole Jince, projednalo stav plnění rozpočtu na pro rok 2020 včetně rozpočtového opatření a schválilo Účetní závěrku městyse a Závěrečný účet městyse za rok 2019. V organizačních záležitostech se zabývalo vyhláškou k přidělování bytů, změnou zřizovací listiny příspěvkové organizace Služby městyse Jince, dále např. prodeji a odkupy pozemků.


 

Odborníci se při kontrolním dnu na stavbě 7 nových bytů radí o dalším postupu.  Foto: Antonín Mezera st.

Zahájena výstavba sedmi bytů

Do další etapy vstoupily práce na rekonstrukci budovy bývalých Moserových lázní proti základní škole. Firma Invessales zahájila realizaci projektu, jehož výsledkem bude vybudování sedmi nových malometrážních bytů, určených pro sociální bydlení. Vzniknou v půdních prostorách budovy. Ve středu 24. června proběhl další kontrolní den, při němž se ladil postup prací.


Účast na mistrovství České republiky v rapid šachu si vybojovala Tereza Lísková.  Foto: Miroslav Maršálek.

Jince budou mít zastoupení na mistrovství České republiky v šachu

Odložené krajské kolo v rapid šachu pro mládež do 10, 12 a 14 let se uskutečnilo v sobotu 27. června v Neratovicích. Do místa konání odjela výprava Šachového kroužku Pionýrské skupiny Jince a TJ Jince se 4 hráči. K nejmladší kategorii nás reprezentovali tři chlapci. Nejlépe z nich si vedl Antonín Mezera, který se čtyřmi body ze 7 obsadil 13. místo ze 45 účastníků. Jan Maric byl 26. a Vojtěch Přibyl skončil na 33. místě.

V nejstarší kategorii obsadila Tereza Lísková z Jinec 6. místo v celkovém pořadí. Z dívek byla druhá. Vzhledem k tomu, že Středočeský kraj má tři postupová místa, vybojovala si Tereza postup na Mistrovství České republiky, které proběhne v září v Českých Budějovicích.


 

Pracovali žáci i rodiče

V Základní škole Jince skončil školní rok v úterý 30. června. Ten den si školáci chodili pro vysvědčení po skupinách v předem určených časech při dodržování přísných organizačních pravidel.

Od rána se trousily směrem ke škole děti ve svátečním oblečení k deskami a květinami. Ale to už se opačným směrem vraceli ti kluci a děvčata, kteří se již rozloučili se spolužáky a paní učitelkou. Šli se pochlubit rodičům s výsledky své, ale mnohdy i společné práce.

Rozloučení probíhalo v jednotlivých třídách různě. Například 7. B se sešla na pozdní snídani v Ešce a to i s rodiči. Ti od paní učitelky Ivany Chocholové obdrželi rovněž vysvědčení. V kolonce „povinné předměty“ bylo zapsáno např. Skenování a zasílání úkolů, Vstřícnost a ochota, Držení nervů na uzdě, ale také Úvod do pedagogiky. A za druhé pololetí se přes všechny řádky skvěla obrovská jednička.

Ke slavnostní atmosféře přispěla i skutečnost, že se některé děti viděly se svými spolužáky poprvé po delší době.


 

Se školním rokem se loučili i pionýři

Šachový kroužek pionýrské skupiny Jince uspořádal opožděný jarní miniturnaj. Zvítězil v něm Miroslav Maršálek z Jinec před Adamem Hečlem z Jiviny a Davidem Vošickým z Březových Hor.


 

Za blanickými rytíři

Turisté z Jinecka nechyběli ani na tradičním levicovém setkání pod Velkým Blaníkem, které letos proběhlo v sobotu 4. července. Přítomni byli poslanci Parlamentu ČR Stanislav Grospič a Miloslava Vostrá i krajští zastupitelé, kteří seznámili přítomné se současným děním v České republice a ve Středočeském kraji. K příjemné pohodě hrála kapela a k dispozici bylo občerstvení. Část účastníků včetně našich se vydala na vrchol Blaníku i na rozhlednu.

Pozvánky:

* Pátek 17. července, Jince, Společenské centrum JS: vyhodnocení výtvarné soutěže knihovny; od 15 hodin.

* Sobota 18. července, Jince: vlakový zájezd do Lysé nad Labem na výstavu Květy, pořádají zahrádkáři; odjezd v 7 hodin.

* Sobota 18. července, Jince, Velcí: střelecké souboje losovaných dvojic na biatlonový panel z malorážky, pořádá KVZ; od 9 hodin.

* Pondělí 24. – pátek 28. srpna, Jince: příměstský tábor pionýrského oddílu Trilobit.

* Pátek 28. srpna, Jince, Společenské centrum: 1. letní miniturnaj v šachu, zve Pionýr; od 16 hodin. Miroslav Maršálek

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství