Pátek, 07. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 12/2020
čen
21
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 12/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Z tvořivé dílničky pionýrského oddílu Trilobit. Foto: Miroslav Maršálek.Pionýři opět začali tvořit

Na Jinecku ožívají po vynucené přestávce spolky, společenské a zájmové organizace. Jedním z prvních je Pionýr.

Od začátku června opět funguje oddíl Trilobit Pionýrské skupiny Jince. Pravidelné schůzky se konají každou středu. První se uskutečnila 3. června. Účast nebyla pro začátek příliš velká. Byla snaha trávit co nejvíc času venku. Cílem byly prostory kolem říčky Litavky. Ale počasí příliš nepřálo. Kromě vycházky strávily děti část schůzky v klubovně.

 

Hned od prvního červnového dne začali pionýři pořádat oblíbené tvořivé dílničky. Do prázdnin se uskuteční celkem čtyři. Jsou určeny nejen pro členy spolku Pionýr, ale i pro další zájemce z řad žáků základní školy. V pondělí 1. června děti z 3. třídy a mladší vyráběly lapače snů. O týden později se sešla starší děvčata k dalším výtvarným činnostem. Pod vedením vedoucí oddílu Markéty Fraitové se učila malovat na hedvábí. Látky zdobila pestrými kresbami květin, ale volila i jiná témata.

Na následující dílničky je naplánována výroba loutek a nakonec se pod vedením externí lektorky budou zabývat vytvářením šperků z FIMA.


Už nyní je v Centru opětovného využití výrobků slušná nabídka, ale brzy bude ještě pestřejší. Foto: Miroslav Maršálek.

Centrum opětovného využití výrobků

bylo v areálu sběrného dvora v Jincích otevřeno ve středu 3. června. Slavnostní události byl přítomen člen rady městyse Jince Miroslav Maršálek a nechyběly tak ani Podbrdské noviny.

Centrum se nachází ve dvou nově vybudovaných plechových halách v areálu sběrného dvora.

Jeho smyslem je, aby se zbytečně nevyhazovaly předměty, které jejich dosavadní majitelé již nepotřebují. Po odevzdání do nového centra mohou najít uplatnění u člověka, který podobnou věc shání.

Pro začátek byly vybrány předměty odevzdané do sběrného dvora, ale počítá se s tím, že s nabídkami zboží budou přicházet obyvatelé Jinec.

To, co je k dispozici pro zájemce, se postupně objevuje na internetu, kde si můžete vybranou věc kdykoliv zarezervovat a poté si ji dojít vyzvednout. To půjde zatím pouze v době, kdy je otevřený sběrný dvůr, to znamená ve středu a v sobotu.

Vedoucí technických služeb Ing. Aleš Hlaváček upřesnil: „Všechny informace budou na webových stránkách. V provozním řádu je uvedeno, kdy se otvírá, co se bere, co se nebere, jak se to objednává přes internet, jaká jsou pravidla pro předávání a přebírání, a to i z hlediska majetkoprávních vztahů a reklamací. Vše najdou zájemci na webových stránkách městyse Jince. Přijetí i převzetí materiálu je zdarma. Obojí se zaznamenává do počítače prostřednictvím QR kódu. Pohyb všech věcí v evidenci zůstává. Každý kus se váží a sleduje se, jaké množství odpadu jsme neposlali na skládku nebo nezrecyklovali, ale kolik se toho vrátilo do oběhu, tedy lidem k dalšímu využití. Výsledkem je tedy součet hmotnosti věcí, které centrem prošly.“

Při naší středeční návštěvě se staral o nový provoz sám vedoucí. O sobotách ale bude vypomáhat mladý brigádník Josef Kožíšek. Zatím o nové službě veřejnost moc neví, ale počítá se s tím, že se časem zájem zvýší a to si vyžádá pro obsluhu stálého pracovníka, který se „nebojí“ náročnější práce s počítačem.

Pozvánky:

* Sobota 20. června, Jince, fotbalové hřiště SK Jince 1921: Jinecký kros, běžecké závody; starty: děti a dorostenci v 9 hodin, junioři a dospělí v 11.30 hodin.

* Pondělí 22. června, Jince, tvořivá dílna v Eškově ulici: malí kutilové, výroba šperků z FIMA, zve Pionýr; od 14 hodin.

* Pondělí 22. června, Jince, knihovna: zápis do jinecké pobočky Základní umělecké školy JJR pro hudební a literárně dramatický obor; od 14.30 do 16.30 h. Miroslav Maršálek

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství