Středa, 12. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Arcibiskup požehná v Osově nový oltář

kostel Narození sv. Jana Křtitele v OsověV neděli 30. srpna navštíví kostel Narození sv. Jana Křtitele v Osově pan kardinál Dominik Duka. Ten zde při slavnostní bohoslužbě požehná nový oltář zasvěcený sv. Prokopu, který kostelu věnoval P. Josef Jonáš. Mše začne v 17.00 hodin a po ní proběhne posezení s panem kardinálem v objektu staré školy.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 9/2020
Kvě
09
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 9/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

V každé jednotce je jedna obytná místnost s kuchyňským koutem a koupelna se sociálním zařízením. Kromě toho je ke každému bytu na společné chodbě k dispozici malý skládek. Na snímkuoví nájemnice Blanka Pýchová.Život obyvatel městyse nadále velmi výrazně ovlivňuje nouzový stav v České republice vyhlášený vládou a prodloužený Poslaneckou sněmovnou a související opatření. Většina občanů tato omezení respektuje. Mnozí obyvatelé Jinec a okolních obcí využili krásného počasí k výletům do okolní brdské přírody. Na vycházky se vydali i lidé, kteří na to jindy při svém vytížení obtížně nacházejí čas. Prokoukly i zahrádky na soukromých pozemcích, kolem obytných domů i na sídlištích.

 

Mimořádné situaci se musela přizpůsobit i jednání orgánů obce. Rada městyse se konala mimořádně v úterý 21. dubna. Projednávalo se na ní výběrové řízení na Sociální bydlení v Jincích II, které se týká dalších 7 nových bytů v bývalých Moserových lázních. Pozornost byla věnována zabezpečení projektu Optimalizace a doplnění systému zásobování vodou městyse Jince, jehož součástí je rekonstrukce úpravny vody a rozšíření vodovodu do dalších částí obce. Současně proběhne rozšíření kanalizace. Finančním zajištěním projektu se bude zabývat (Pozn. red.: Článek byl napsán před zasedáním zastupitelstva v úterý 28. dubna.) rovněž zastupitelstvo, svolané také netradičně na čtvrtek 30. dubna. Přípravy projektu vrcholí a jeho realizace bude zahájena v květnu.

V současné době probíhají práce na parkovišti v ulici Československých dělostřelců. Vlastní stavba bude v nejbližších dnech dokončena. Následovat bude úprava nejbližšího okolí.

Současně probíhá výběrové řízení na vybavení čtyř odborných učeben s příslušenstvím v Základní škole Jince, které byly vybudovány během loňského roku ve střešní nástavbě.

Koncem dubna byla zahájena rekonstrukce ulice Pod váhou. Jedná se o boční komunikaci vedoucí od pečovatelských domů ve Slavíkové ulici u náměstí kolem zahrady zámku, skladového hospodářství městyse, památné lípy, a na hlavní silnici vychází u kovárny. Ve výběrovém řízení zvítězila firma Strabag, která nabídla pro obec nejvýhodnější nabídku s cenou 3 742 tisíc Kč. Stavbou bude dočasně omezen provoz sběrného dvora.

Významnou a dlouho připravovanou událostí bylo předání nové bytovky nájemníkům. K tomu došlo v úterý 28. dubna. V tomto modrém domě nad zdravotním střediskem je ve dvou podlažích osm bytů. Šest menších je určeno vždy pro jednu osobu, v každém ze dvou dalších v prvním patře bude bydlet mladá maminka s jedním malým dítětem. V odpoledních hodinách se dostavili ke slavnostnímu předání klíčů. Před budovou je očekával starosta městyse Jince RSDr. Josef Hála (KSČM). Po krátkém přivítání se přistoupilo k vlastnímu převzetí bytů. O další formality se postaral vedoucí technických služeb městyse Jince Ing. Aleš Hlaváček.

Text + foto: Miroslav Maršálek.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství