Pátek, 05. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 5/2020
Bře
13
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 5/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Před vchodem do základní školy zahajuje pan Strakatý oslavy jineckého masopustu a připravuje se na cestu v čele průvodu městysem.O jinecký masopust se postarali školáci

V loňském roce zaujala obyvatele Jinec oslava masopustu, kterou poprvé pořádala Základní škola Jince. Takže obyvatelé regionu uvítali, že se organizátoři rozhodli tuto akci zopakovat. Uskutečnila se v úterý 25. února odpoledne. Učitelky, žáci a další příznivci si dali s přípravou velkou práci, a tak není divu, že měla ještě větší úspěch mezi spoluobčany než vloni.

 

Slavnostní průvod vyšel od budovy základní školy poté, co dostal svolení od zástupce ředitele Miroslava Včelaře. Pod vedením pana Strakatého, kterého představovala paní učitelka Renata Hladová, se vydal Slavíkovou ulicí na parkoviště u kovárny. Poté pokračoval dále po hlavní ulici do parčíku u Sokolovny. Další zastávka byla v Žižkově ulici před Společenským centrem Josefa Slavíka. Uvnitř budovy připravily ženy pro účastníky občerstvení, aby načerpali síly na cestu do cíle, který byl opět v areálu základní školy.

Oproti loňskému roku se sešlo podstatně více masek. Byly mezi nimi ty tradiční masopustní masky, jako medvěd, smrtky, kněz, ale i klaun, hasič, selka, kouzelník, bača, myslivec a další.


 

Zahrádkáři připravují další zajímavé akce

Členové a hlavně členky Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Jince se sešli na své výroční členské schůzi v sobotu 15. února. Kromě hodnocení dosavadní pestré činnosti, o níž jsme v Podbrdských novinách průběžně informovali, naplánovali další zajímavé akce pro veřejnost.

Také letos uspořádají několik výletů. Ten první bude 16. května na výstavu Dům a zahrada do Liberce, druhý - 18. července - na výstavu Květy do Lysé nad Labem, třetí povede na Zahradu Čech do Litoměřic 16. září. Obyvatelé regionu, kteří rádi tančí, jistě přijmou pozvání na 13. listopad, kdy bude květinový candrbál v Čenkově. A 5. prosince se opět uskuteční soutěž o nejchutnější výrobek. Tentokrát se budou hodnotit nejlepší placky.


 

Mladé členky Pionýrské skupiny Jince se hned daly do práce.

Pionýři představili nové dílničky

Členové oddílu Trilobit Pionýrské skupiny Jince si vybudovali nové prostory pro svoji činnost v Eškově ulici. V pátek 25. února do nich pozvali hosty, aby se zúčastnili slavnostního uvedení do provozu. Kromě majitele budovy se dostavil i člen rady městyse Jince František Gajanec. Mezi přítomnými byl i Karel Turek, který se podílel na vybavení místností nábytkem na míru. Mladé i dospělé členky a kamarádky oddílu připravily občerstvení a pro zájemce byly k dispozici nápoje.

V nové klubovně budou probíhat tvořivé dílničky pro členy i nečleny pionýrského oddílu. Ty nejbližší jsou naplánovány na 9. a 13. března. První pro žáky 1. až 3. třídy bude věnována přípravě Velikonoc. Na druhé se budou starší děti učit tvoření z pedigu, což je vnitřní část stonku palmy Calamus rotang. Dá se s ním pracovat jako s proutím. No a i tyto výrobky se nejspíš využijí při blížících se svátcích jara.


 

Pozvánky:

* Pátek 13. března, Jince, Sokolovna: obecní ples, hrají Signál a Ondráš, vystoupí Dupačky a Tribal Fusion Lochovice; od 20 hodin.

* Pátek 13. března, pionýrská dílnička Eškova 30: tvoříme z pedigu, pro děti od 4. třídy; od 15 do 17 hodin.

* Sobota 14. března, Jince, Sokolovna: dětský maškarní discokarneval; od 14 do 17 hodin.

* Pátek 20. března, Společenské centrum JS: vyhodnocení výtvarné soutěže knihovny na téma: jarní květiny; od 15 hodin.

* Pátek 20. března, Jince: Na kole hromadně, přivítání jara, zve Jinečáček; sraz v 16 hodin.

* Sobota 21. března: Zažehněmě ohně. Jinecký bude v areálu hutě Barbora, zve Pionýr, od 16 hodin.

* Sobota 21. března, Ohrazenice, restaurace U pstruha: 39. kolo memoriálu Josefa Zárybnického ve voleném mariáši, zve SDH Ohrazenice a 7. okresek SDH; prezence od 13 hodin. Text + foto: Miroslav Maršálek.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství