Pátek, 29. květen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Návštěvy v nemocnicích

nemocnice-horoviceZměny v režimu návštěv od pondělí 25. května v Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnice Beroun.

Návštěvy od pondělí 25. května povolujeme postupně a zatím pouze za podmínky dodržování určitých pravidel. Prosíme veřejnost, aby tato pravidla respektovala.

Návštěvy jsou umožněny pouze po předchozí domluvě s primářem oddělení nebo ošetřujícím lékařem. Nadále vyzýváme všechny, kteří chtějí navštívit hospitalizovaného pacienta, aby o návštěvu žádali jen v nejnutnějších případech a snížili tak četnost návštěv v nemocnici na co nejnižší úroveň.

Více informací naleznete na našich webových stránkách.

MgA. Petra Horáková, tisková mluvčí

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 4/2020
Bře
06
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 4/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Dětský karneval v sále čenkovské hospody Za vodou opět přilákal děti z Jinec, Čenkova i okolí. Foto: Miroslav Maršálek.Za zábavou do Čenkova

Pomalu se rozbíhá sezóna plesů, karnevalů a tanečních zábav.

Zkrátka nepřišly ani děti. Pro ně uspořádaly v sobotu 15. února odpoledne ženy z Čenkova za podpory obce v hospodě Za vodou tradiční dětský karneval. K tanci a dovádění pouštěl oblíbené dětské melodie opět Pavel DJ Sunny Novák. On i pořadatelé připravili zábavné hry a soutěže. Ženy měly přichystáno občerstvení a pro ty, kteří chtěli vyzkoušet štěstí, byla zorganizována velká tombola.

Ale o bezprostřední atmosféru se postarali malí návštěvníci se svými dospělými doprovody. Přišli hlavně z Čenkova a Jinec a báječně se bavili.

 

Trilobiti si vytvořili nové prostory

Pionýrská skupina Jince a její dva oddíly se již téměř deset let scházejí v klubovně Společenského centra Josefa Slavíka. Tato místnost ve druhém patře je však malá. Na schůzky ještě tak-tak stačí, ale pokud se pořádají akce pro veřejnost, už bylo nutné přemýšlet o větších prostorách. To platí hlavně o oddílu Trilobit, který si za poslední tři roky získal hodně nových členů ale i příznivců.

Proto se vedoucí tohoto oddílu Markéta Fraitová rozhodla pronajmout prostory v Eškově ulici. Právě v těchto dnech byly dokončeny úpravy místností. Pomohla i obec a její příspěvková organizace Služby městyse Jince a také Pavel Jícha. O elektriku se postaral Martin Píchal se svojí firmou a s vybavením nábytkem pomohl truhlář Karel Turek. Nakonec nastalo velké stěhování za účasti Ivany Chocholové.

Finanční prostředky získala Pionýrská skupina z dotací od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Pionýra z. s., Středočeského kraje a městyse Jince. Nyní už s napětím očekáváme termíny prvních tvořivých dílniček, které zde bude Markéta společně se zástupkyní oddílu Kateřinou Holou pořádat.


 

Pozvánky:

* Neděle 1. března, Ohrazenice, restaurace U pstruha: dětský maškarní karneval, zve kulturní komise; od 13.30 do 16 hodin.

* Středa 4. března, Jince, klubovna Společenského centra JS: Miniturnaj k MDŽ v šachu 2020, zve Pionýr; od 16 hodin.

* Středa 4. března, Jince, sál Společenského centra JS: daňové poradenství; od 15 hodin.

* Neděle 8. března: turistický pochod Masarykova Hluboš, několik tras vede z Jinec; start z jineckého vlakového nádraží od 7 do 10 hodin.

* Pátek 13. března, Jince, Sokolovna: obecní ples; od 20 hodin. Hraje cimbálová muzika VUS Ondráš a skupina Signál. Další program: vystoupení country skupiny Dupačky a Tribal Fusion Lochovice. Vstupné 100 Kč. Tombola, občerstvení. Pořádají Městys Jince a kulturní komise Rady městyse Jince.

* Sobota 14. března, Jince, Sokolovna: dětský maškarní discokarneval; od 14 hodin.

Miroslav Maršálek

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství