Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Tento veselý kluk a veselá dívenka se na vás usmějí naproti prodejně COOPu na Palackého náměstí.V sobotu 28. března se v Hořovicích u historické budovy radnice a u městského úřadu č. 640, ale také před novým zámkem a u autobusového nádraží, objevily hezké postavičky připomínající, že se blíží Velikonoce.

2020
Úspěšný výlet za vánočním kaprem do Prahy
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek

Tonda a Honza s cenami za vítězství ve svých kategoriích.V minulosti jsme my šachisté Pionýrské skupiny Jince často jezdili na smíchovský turnaj O vánočního kapra. Po několikaleté přestávce jsme se tam vydali znovu 21. prosince.

Vedení jinecké skupiny se ujali (z více ochotných dospělých) David Vošický a Ivana Mauricová, za což jim oběma patří velké poděkování. Ve starší kategorii za nás hrál Tomáš Brotánek z Komárova. Získal 2 body z 5 a skončil na 31. místě z 56 soutěžících. Z 15 dvoubodových hráčů však měl druhé nejlepší pomocné hodnocení.

Ještě lépe jsme dopadli v mladším turnaji, do něhož se přihlásilo 55 soutěžících. Celkové druhé místo obsadil se šesti body ze sedmi možných Antonín Mezera z Královek. Ve své věkové kategorii dokonce zvítězil. Velmi dobře se umístil i nejmladší člen výpravy Jan Mauric z Jinec. Získal 4 body a v závěrečném pořadí mu patří skvělá 19. příčka. I on se stal vítězem své věkové kategorie. Stejný počet bodů získal také Ondřej Vlach na 27. místě. O jeden bod méně měl Daniel Maršálek z Felbabky (36. místo). Dva body vybojoval jinecký Vojtěch Přibyl, který skončil 48. se dvěma body.

Kromě cen a diplomů obdrželi Tonda a Honzík krásné zimní šachové čepice, samozřejmě poháry, ale i živé kapry.

Text + fota: Miroslav Maršálek.