Neděle, 05. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 2/2020
úno
03
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 2/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

V jineckém hotelu Kratochvíl se soutěžilo o nejlepší bábovku. Foto: Marie Maršálková.Do minulého čísla Podbrdských novin se nevešlo hodně zajímavých akcí. Pokusíme se to alespoň zčásti napravit.

Kdo upekl nejlepší bábovku?

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Jince uspořádala v sobotu 7. prosince soutěž o to, kdo dokáže upéci nejlepší bábovku. Těžké rozhodování vyřešila porota udělením dvou prvních míst. Společně zvítězili Tomáš Kvapil z Jinec a Vladimíra Vinšová z Čenkova. Druhé místo obsadila Miroslava Endrštová z Jinec, o třetí se podělila Petra Křížová z Příbrami s Domovem Svatý Jan.

Nakonec měli možnost ochutnat bábovky i všichni ostatní přítomní. K tomu, ale i k tanci a zpěvu jim zahrála kapela Cirkus Hulata.

 

 

Zvítězili Jinečáci

Další tradiční akci uspořádali členové Sboru dobrovolných hasičů na Ohrazenici. Na nohejbalový turnaj trojic se ve čtvrtek sjelo na prostranství před restaurací u pstruha devět týmů. Vítězi se stali pravidelní reprezentanti z Jinec. Svůj tým nazvali Demolice. Tvořili ho sourozenci Tomáš, David a Michal Dendysovi.

Druhé místo obsadili Hlubošáci ve složení Petr Záluský starší, Petr Záluský mladší a Jiří Machuta. Třetí skončili domácí Juraj Dendys mladší, Jan Endršt a Matěj Škuta, tvořící tým Fujarky.


 

Restaurace Za Vodou v Čenkově se na přelomu roku stala dostaveníčkem příznivců karetní hry „starosta“.  Foto: Miroslav Maršálek.

Zlatou medaili si odnesl Tomáš z Jinec

Karetní turnaj ve hře „starosta“ proběhl i letos v hospodě Za Vodou v Čenkově. V pátek 27. prosince zasedlo ke čtyřem stolům šestnáct borců. O bezproblémový průběh a regulérnost se staral rozhodčí Petr Vinš. Nejcennější medaili vybojoval Tomáš Zadina z Jinec a stříbrnou domácí Miloslav Pitelka. Mezi soutěžícími byl i starosta Čenkova Jan Hauptman, který si odnesl i medaili – bronzovou. Ocenění za čtvrtou příčku získal Jiří Vůjtěch. Zvláštní cenu – černé ponožky - udělili pořadatelé Miroslavu Čepelákovi.


 

Zvítězil domácí soutěžící

Vánoční turnaj v šipkách se uskutečnil v Sauna baru na Sokolské zahradě v pátek 26. prosince. Přítomnému starostovi městyse Jince Josefu Hálovi (KSČM) udělal radost domácí soutěžící Jiří Pitor, který obsadil 1. místo. Hned za ním skončil Václav Kadlec z Říčan a třetí příčka náleží Jiřímu Macháčkovi z Komárova.


 

Jinečáci slavili úspěchy i v Běštíně

V restauraci Tequila se konal neděli 29. prosince turnaj ve voleném mariáši - Memoriál Josefa Zárybnického. Minulé setkání garantovali jinečtí a zvítězili běštínští členové Sboru dobrovolných hasičů. Tentokrát to jinečtí běštínským dokonale oplatili. Na prvním místě skončil Václav Zadina, na druhém Emil Fabini a na třetím Jiří Twrdy, všichni z Jinec. Jak dopadne březnové pokračování na Ohrazenici?


 

Zatímco se děti v Základní škole Jince pilně věnovaly výuce, v budově pro ně vznikly nové prostory se čtyřmi učebnami a zázemím. Nyní se pracuje na jejich vybavení.  Foto: Miroslav Maršálek.

Stavba nových učeben dokončena

Kolaudace nových prostor proběhla ve čtvrtek 9. ledna v ZŠ Jince. Rekonstrukcí půdních prostor nad nejstarší částí budovy školy vznikly další čtyři nové učebny pro odborné předměty, kabinety, sklady a sociální zařízení. Současně s tím byly vybudovány v obou křídlech školy výtahy.

Nyní se připravuje projekt na vybavení těchto nových tříd. Počítá se s dotačními prostředky od Ministerstva pro místní rozvoj. Kromě toho stále probíhá rekonstrukce protější budovy Moserových lázní, kde budou družiny, učebny pro Základní uměleckou školu Jakuba Jana Ryby, prostory pro kroužky a knihovnu.


 

Diváci v sále hospody Za Vodou se skvěle bavili při sledování hry „Na správné adrese“ v podání členů dobříšského divadelního souboru Kruh. Foto: Miroslav Maršálek.

Na správné adrese

Tak se jmenovala divadelní hra, kterou předvedl v sále hospody Za vodou v Čenkově soubor ochotníků z Dobříše. Dovadlo KRUH si tentokrát vybralo vzrušující komedii, na jejímž začátku si čtyři ženy, pobývající v jednom domě, podají inzeráty. Stručné texty v novinách se dají vysvětlit různě, a tak muži, kteří přicházejí na tuto výzvu, zažívají nečekaná dobrodružství.


V sále Společenského centra Josefa Slavíka v Jincích byly v lednu vyhodnoceny nejlepší výtvarné práce na téma Vločka.  Foto: Miroslav Maršálek.

O nejkrásnější ztvárnění vločky

To bylo cílem snažení dětí zapojených do lednové výtvarné soutěže jinecké knihovny. Velké zastoupení měli mladí umělci ze ZŠ Hluboš, a hlavně ze školní družiny ZŠ Jince, tvořící pod vedením Aleny Dujčákové. Kromě nich se na vyhodnocení dostavila Adelína Ciochina ze 3. třídy, která do soutěže odevzdala svoje trojrozměrné dílko. Zvláštní cenu poroty z rukou knihovnice Zuzany Belanské osobně převzal také Ondřej Vlach, který se zapojil kolektivní prací vytvořenou společně se svojí spolužačkou ze 4. třídy Zuzanou Chocholovou. Přítomní soutěžící obdrželi diplomy a ceny, navíc s ostatními přítomnými ochutnali sladké košíčky.


 

Pozvánky:

* Pátek 31. ledna a neděle 2. února: výlety pro děti na Ledovou Prahu, pořádá Pionýrská skupina Jince.

* Pondělí – pátek 3. - 7. února: Jince: příměstský tábor 2020.

* Středa 5. února: Jince, klubovna Společenského centra JS: Pionýrský miniturnaj 2020 v šachu, pro všechny zájemce, zve Pionýr; od 16 hodin.

* Neděle 9. února: Jince, Společenské centrum JS: dvě poslední domácí utkání regionální soutěže družstev v šachu 2019-20: TJ Jince A – ŠK Kovohutě Příbram a TJ Jince B – ŠK Řevnice B; od 9 hodin.

* Pátek 14. února: Čenkov, hospoda Za vodou: Hasičský ples, pořádá SDH; od 20 hodin.

* Sobota 15. února: Čenkov, sál hospody Za vodu: Dětský karneval; od 14 hodin.

* Sobota 15. února: Čenkov, hospoda Za vodou: Oldies párty; od 20 hodin.

Miroslav Maršálek

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství