Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Jinecko V Hostomicích děti besedovaly se spisovatelkou
úno
03
2020
V Hostomicích děti besedovaly se spisovatelkou
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Jiřina Šebková   

Foto:Jiřina ŠebkováV úterý 21. ledna uspořádala Městská knihovna Hostomice pro žáky 1. – 3. třídy ZŠ P. Lisého Hostomice besedu se spisovatelkou Dankou Šárkovou.

 

Paní spisovatelka přijela za dětmi z Krkonoš a vyprávěla jim o životě na horách, o Krakonošovi, o zvířátkách a o své knize Alenka a Krakonoš, která je určena dětským čtenářům. Děti si poslechly ukázky z knihy, zahrály si malé divadélko, shlédly krátké video z hor a na rozloučenou dostaly omalovánky. Také měly možnost si na místě zakoupit nebo si později objednat knihu o Alence a Krakonošovi za zvýhodněnou cenu.

Knihovna Hostomice rozšířila svůj knihovní fond o několik románů pro dospělé a o dětskou knihu od jmenované autorky. Myslím si, že si děti z besedy odnesly hezké zážitky a že jsme opět o něco posílili jejich vztah ke čtení a knihám a napomohli tak ke zlepšení čtenářské gramotnosti naší budoucí generace.

Text + foto: Ing. Jiřina Šebková, knihovnice.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství