Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 21/2019
Lis
22
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 21/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Vedoucí prodejny Petra Osmančíková nabízí nejen květiny, ale i široký sortiment dalšího zboží. Foto: Miroslav Maršálek.Květinářství opět v provozu

V Jincích byla od středy 23. října opět otevřena prodejna s květinami. Najdete ji, tak jako tu předešlou, v budově č. 165, což je bývalá spořitelna proti zámku. Jen vchod není přímo ze Slavíkovy ulice ale improvizovaným průchodem z parčíku u parkoviště. Celá budova totiž prochází rekonstrukcí a v současné době se opravuje fasáda. Dům je tedy obklopen lešením.

V obchodě najdete květiny řezané i v květináčích. Zakoupit si zde můžete věnečky, aranžované košíčky, čaje, dýně, postřiky a hnojiva, ale i různé dárkové předměty, například keramické figurky, hrníčky, talířky, vázy. Vedoucí prodejny Petra Osmančíková nabízí i různé služky s květinami spojené.

Prodejna je otevřená ve všední dny a v sobotu.

 

Šipkařský turnaj v jineckém Sauna baru si přijeli užít amatéři i registrovaní hráči.  Foto: Miroslav Maršálek.

Soutěžili amatéři i registrovaní

V prostorách Sauna baru na Sokolské zahradě se uskutečnil v neděli 27. října šipkařský turnaj. S nápadem přišla společně s dalšími příznivci a hráči šipkařských soutěží vedoucí restaurace Hana Míková. Vlastní přípravy a organizace se ujali Jirka Pitor z Jinec a Václav Tauš z Cerhovic.

V amatérském turnaji hraném systémem 301 SO zvítězila Markéta Tržilová, která jako jediná z žen měla odvahu postavit se chlapům. Kromě vítězky stanuli na pomyslných stupních vítězů druhý Stanislav Míka a třetí Robert Tržil.

Do druhého turnaje pro registrované hráče (501 DO) se přihlásili borci zapojení do oficiálních soutěží Unie šipkařských organizací. Čtyři z účastníků hrají první ligu a dva dokonce extraligu.

V jinecké šipkařské soutěži zvítězil Václav Tauš, reprezentující Sedlec u Žebráku. Na stříbrnou příčku dosáhl domácí Jiří Pitor a trojici nejúspěšnějších doplnil Jiří Macháček, který je z Chaloupek, ale zastupuje rovněž jinecké šipkaře.

Přidáváme některé zajímavosti. Nejvzdálenější soutěžící účastník přijel z Plzně. Nejnižšího náhozu dosáhl Stanislav Míka, který získal třemi šipkami 1 bod. Václav Tauš dosáhl zavření v 6. kole. A naopak nejvyššího náhozu a zavření při zisku 146 bodů dosáhl Jirka Pitor.


Počasí přálo a tak si drakiádu Na Vyhlídce užívali nejen děti, ale i mnozí dospělí.  Foto: Miroslav Maršálek.

Vítr účastníkům drakiády v Jincích přál

V pátek 1. listopadu uspořádal spolek Jinečáčekve spolupráci s městysem Jince tradiční drakiádu. Tentokrát se nekonala dole pod nově zastavěnou lokalitou A10 v ulici Na Vyhlídce, ale nad ní při hranicích s obcí Ohrazenice. V posledních dnech jsme často slýchali od organizátorů podobných setkání stesky, že draci nelétají. Pořadatelky jinecké akce měly štěstí. Vítr byl po většinu doby příznivý, a tak se mohly vyhodnotit i všechny vyhlášené soutěže.

Diplom za největšího draka si domu odnesla Nellinka Neupauerová z Jinec. Pro ocenění za nejdéle létajícího draka si přijel Jakub Mašek z Příbrami. Vyhodnoceni byli i nejvýše létající draci. Jejich majiteli byli Alex a Jiří Pillerovi spolu s Vojtou Přibylem.

Účastníci uvítali teplý čaj a nepohrdli ani pestrým výběrem dobrot, které organizátorky napekly a nabízely příchozím.


 

Pozvánky:

* Pondělí 18. listopadu, Jince, Společenské centrum JS: Malí tvořílci, dílnička Trilobitu pro mladší děti, zve Pionýr; od 14 hodin.

* Pátek 22. listopadu, Čenkov, hospoda Za vodou: květinový candrbál, hraje Robert Jíša band, vystoupí Tribal Fusion Lochovce a Dupačky, zvou jinečtí zahrádkáři; od 20 hodin.

* Pátek 22. listopadu, Jince, Společenské centrum JS: Malí kutilové, dílnička Trilobitu pro starší děti; od 14 hodin.

* Neděle 24. listopadu, Jince: autobusový zájezd na vánoční trhy do Ředhoště, pořádá Český svaz žen ve spolupráci s městysem; odjezd v 6 hodin. Miroslav Maršálek

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství