Středa, 29. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Jinecko Pitná voda pro Jince, Běřín a Rejkovice
Zář
19
2019
Pitná voda pro Jince, Běřín a Rejkovice
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Foceno při prohlídce vodohospodářských zařízení za účasti členů rady městyse Jince.Městys Jince momentálně zpracovává dokumentaci a připravuje výběrové řízení na rekonstrukci úpravny vody a vodovodní sítě s rozšířením vodovodu i na osady Běřín a Rejkovice.

 

Jedná se o rozsáhlý projekt „Optimalizace a doplnění systému zásobování vodou a odkanalizování obce Jince“ v hodnotě kolem 120 mil. Kč. Týká se i kanalizace. Výběrové řízení by mělo proběhnout ještě letos a se stavbami by se mělo začít po Novém roce.

V příslušných lokalitách se tím vyřeší případné problémy s nedostatečností přítoků do studní, s jejich zaplavením při kalamitách i s kvalitou vody v nich.

Foceno při prohlídce vodohospodářských zařízení za účasti členů rady městyse Jince. Foceno při prohlídce vodohospodářských zařízení za účasti členů rady městyse Jince. Fota: Miroslav Maršálek

Městys Jince může dostat od Státního fondu životního prostředí dotaci ve výši maximálně 63 % nákladů. Konkrétně z Operačního programu životního prostředí počítá s částkou cca 39 922 800 Kč na vodu.

Pomůže i 20 256 000 Kč z téhož fondu na kanalizaci.

O zbytek se městys bude snažit podělit s partnery, kteří mají rovněž zájem na tom, aby fungovalo spolehlivé zásobování Jinec kvalitní pitnou vodou.

Vodohospodářská soustava je nyní v majetku obce a spravuje ji příspěvková organizace Služby městyse Jince. S přípravou projektu má tedy největší práci ředitelka této organizace Bc. Miroslava Tichá, ale i řada dalších spolupracovníků.

Text + foto: Miroslav Maršálek.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství