Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN Jinecko Pitná voda pro Jince, Běřín a Rejkovice
Zář
19
2019
Pitná voda pro Jince, Běřín a Rejkovice
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Foceno při prohlídce vodohospodářských zařízení za účasti členů rady městyse Jince.Městys Jince momentálně zpracovává dokumentaci a připravuje výběrové řízení na rekonstrukci úpravny vody a vodovodní sítě s rozšířením vodovodu i na osady Běřín a Rejkovice.

 

Jedná se o rozsáhlý projekt „Optimalizace a doplnění systému zásobování vodou a odkanalizování obce Jince“ v hodnotě kolem 120 mil. Kč. Týká se i kanalizace. Výběrové řízení by mělo proběhnout ještě letos a se stavbami by se mělo začít po Novém roce.

V příslušných lokalitách se tím vyřeší případné problémy s nedostatečností přítoků do studní, s jejich zaplavením při kalamitách i s kvalitou vody v nich.

Foceno při prohlídce vodohospodářských zařízení za účasti členů rady městyse Jince. Foceno při prohlídce vodohospodářských zařízení za účasti členů rady městyse Jince. Fota: Miroslav Maršálek

Městys Jince může dostat od Státního fondu životního prostředí dotaci ve výši maximálně 63 % nákladů. Konkrétně z Operačního programu životního prostředí počítá s částkou cca 39 922 800 Kč na vodu.

Pomůže i 20 256 000 Kč z téhož fondu na kanalizaci.

O zbytek se městys bude snažit podělit s partnery, kteří mají rovněž zájem na tom, aby fungovalo spolehlivé zásobování Jinec kvalitní pitnou vodou.

Vodohospodářská soustava je nyní v majetku obce a spravuje ji příspěvková organizace Služby městyse Jince. S přípravou projektu má tedy největší práci ředitelka této organizace Bc. Miroslava Tichá, ale i řada dalších spolupracovníků.

Text + foto: Miroslav Maršálek.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství