Středa, 05. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 17/2019
Zář
18
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 17/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Po náročném cestování chvíle odpočinku ve společenském centru při hodnocení uskutečněných výprav s pionýrským oddílem Trilobit.Pět dní v balónu 2019

Tak se jmenoval příměstský tábor, který skončil v pátek 30 srpna. Pořádal ho oddíl Trilobit Pionýrské skupiny Jince pod vedením Markéty Fraitové. Ta organizovala nejen tuto akci, ale celoročně vede jmenovaný oddíl, v němž jsou děti mladšího školního věku.

Od pondělí do pátku se účastníci ráno scházeli a odjížděli na autobusové výlety na různá zábavná místa ve Středočeském, Plzeňském či Jihočeském kraji. A je třeba připomenout, že si cestování nejen užívali, ale mnohému se také naučili. Navštívili například Pěnkavův dvůr v Takoníně, Farmapark v Soběhrdech, Technománii v Plzni, okolí zámku Loučeň, letiště a Jump arénu v Praze. Mezi ostatními dětmi se jinecké děti poznaly podle žlutých šátků s letošním znakem příměstského tábora.

 

Část týdne kluci a holky strávili v klubovně Společenského centra, kde si vyráběli upomínky a nakonec společnou část prázdnin zakončili.

Nyní ty z nich, kteří jsou členy oddílu Trilobit, čekají pravidelné schůzky. Letos se budou konat ve středu, a první se uskuteční již 25. září.


Děti pomáhají dětem, tentokrát mladí hasiči regionu v Ohrazenici na dobročinné akcii podpořili nemocné ichtyózou.

Malí hasiči pomáhali postiženým

Dětská soutěž „Děti dětem“ se tentokrát uskutečnila v odpoledních hodinách v sobotu 31. srpna. Na prostranství před restaurací U pstruha, na přilehlé louce a kolem hřiště bojovalo o body sedm týmů, které vyslaly Sbory dobrovolných hasičů 7. okrsku. Soutěžilo se v klasickém požárním útoku, ale i v překonávání překážkové dráhy, na níž bylo třeba plnit různé úkoly. Prolézalo se tunýlky, přepravoval se medvěd – pacient na nosítkách, přenášela a smotávala hadice a další operace související s činností hasičů. Přitom bylo třeba řádně předávat hasičský štafetový kolík.

Časy z útoku a běhu se sčítaly. Z výsledků mají radost především domácí. Jejich družstva zvítězila v obou věkových kategoriích žáků. V mladších nejvíce Ohrazenici konkurovaly Jince a třetí skončilo družstvo Křešína. Ve starších za Ohrazenicí následoval Čenkov a pak Jince.

Největší sympatie diváků získal nejmladší tým přípravky z Křešína, který přes svůj věk zdatně zdolávat všechny překážky na trati.

Mezi doprovodnými akcemi bylo například vyřezávání houby a stromku motorovou pilou, oblíbená trampolína a malování na obličej.

Výtěžek ze soutěže, z prodeje věcí v bazárku a z darů byl předán Spolku Ichtyóza, který pomáhá dětem postiženým stejnojmenným kožním onemocněním.


První chvíle prvňáčků v nové třídě zatím ještě s rodiči, ale za chvíli zůstanou sami s novou paní učitelkou a začnou jim nové povinnosti a starosti.

Dvě nové třídy

V základní škole Jince byli 2. září přivítáni letošní prvňáčci. Přišli společně před budovu, kde se jich ujali žáci nejvyšších ročníků, obdarovali je balónky a zavedli je do té správné učebny, v níž stráví následující rok života.

Při odchodu z mateřské školky, cestou ulicemi Jinec i při prvních chvílích v lavicích je doprovázeli tentokrát početní hosté. Mezi nimi byli starosta městyse Jince Josef Hála (KSČM) společně s místostarostou a členy rady, ale i velitel 13. dělostřeleckého pluku „Jaselského“ plk. Ivan Mráz a vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR Příbram - venkov npor. Jan Synek.


Den dědečků nově

Tato akce se většinou odehrávala na volném prostranství na Sokolské zahradě. Tentokrát byl za místo konání zvolen areál hotelu Eška na jineckém náměstí. Nakonec musela být akce přesunuta z venkovních prostor pod střechu do vinárny hotelu.

K poslechu hrála hudební skupina Míly Kadlece a pro příznivce country byla na místě i kapela Pepy Pelikána. Kdo netancoval sám, mohl se s ostatními pokochat vystoupením jineckých Dupaček.

Pozvánky:

* Pátek 20. září, Jince, Společenské centrum JS: vyhodnocení prázdninové výtvarné soutěže pro děti na téma Nejkrásnější pozdrav a zážitek z prázdnin, od 15 hodin.

* Sobota 21. září, Rejkovice: Koně pod Plešivcem, setkání chovatelů chladnokrevných koní; od 9.30 hodin.

* Sobota 21. září, Jince, rybník Kopáčov: rybářské závody dětí; prezence a losování od 6.30 hodin.

* Sobota 21. září, turistický zájezd do CHKO k Padrťským rybníkům, zve Turistický oddíl TJ Sokol; odjezd v 8.45 hodin z náměstí, pak dle JŘ.

* Sobota 21. září, Jince: rozloučení s prázdninami, autobusový zájezd do ZOO Praha, zve městys Jince a Český svaz žen; odjezd v 8 hodin.

* Sobota 28. září, Jince: turistický pochod Babí léto na Plešivci, zve Turistický oddíl TJ Sokol; start v areálu chovatelů v Křešínské ulici od 8 do 12 hodin.

* Neděle 29. září, Jince: výprava na Klouček; zve kulturní komise městyse, sraz u hotelu Ermi ve 13 hodin.

Text + fota: Miroslav Maršálek.

Aktualizováno Středa, 18 Září 2019 10:48
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství