Středa, 26. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Kemp Na Hrázi v Berouně

V kempu u Berounky si užijí milovníci vodyKemp Na Hrázi neslouží jen pro turisty, na své si přijdou i Berouňáci. Na břehu Berounky totiž můžete v parném létu využít pískovou opalovací plochu, vstup do Berounky vám usnadní zdejší molo. Zároveň si také můžete vypůjčit nafukovací rafty nebo paddleboardy.

Vstupné činí 50 Kč na osobu na celý den, děti do 10 let mají vstup zdarma. Občerstvení je na místě zajištěno. Město Beroun

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC
Dub
12
2019
ZE ŽIVOTA JINEC
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Nakonec se všichni účastníci jineckého příměstského tábora vyfotografovali na památku s mocným pánem Brd Fabiánem. Foto: Zuzana Belanská.Příměstský tábor skončil

Během celých jarních prázdnin si parta kluků a holek z Jinecka užívala pět dobrodružných dní na příměstském táboře, který se konal od 11. do 15. března při Společenské centru Josefa Slavíka v Jincích. V zasedací místnosti kulturního střediska probíhaly různé soutěže a hry. Vůbec nevadilo nevlídné počasí. Proběhl například přebor v piškvorkách o šestnácti účastnících. Kromě dětí z tábora se do něho mohli zapojit i další zájemci včetně dospělých. Jedním z oceněných tak byl dlouholetý fotbalový činovník Petr Biska.

 

Jeden den byl věnován výletu do Berouna. Zde děti z Jinec navštívily požární stanici. Hasiči jim na úvod povyprávěli o své práci, poté jim ukázali svoji techniku, včetně vozidel. Kluci a holky okoukli například i hydraulické nůžky a vyzkoušeli si speciální hasičské přílby a některé vybavení.

Zaujala i návštěva medvědária se dvěma hrdiny populárních večerníčků. Kdo by řekl, že těm tehdejším maličkým roztomilým medvídkům je dnes už devatenáct let. A na programu bylo i koupání ve zdejším plaveckém bazénu.

Během dalších dnů prožili účastníci tábora sportování v tělocvičně jinecké Sokolovny. Čekaly je cviky na žíněnkách, na lavičce ale i s míči.

Poslední den se vydali opět do přírody, konkrétně k rybníku Pecovák a zařádili si na louce u Litavky. Podle dopisu od vládce Brd se vydali do Vinice hledat Fabiána. Od něho dostali diplomy připomínající celý společně strávený týden.


Program letošního obecního plesu v Jincích byl zvlášť bohatý, a jednotlivé taneční ukázky přilákaly na sál diváky z přísálí i z restaurace. Foto: Miroslav Maršálek.

Ples s bohatým kulturním programem

Městys Jince se svojí kulturní komisí si dal letos záležet na přípravě programu obecního plesu. Ten se uskutečnil v pátek 15. března. O hudbu k poslechu i k tanci se postaraly společně dvě kapely, které se po celý večer střídaly. Jednou z nich byla opět na Jinecku oblíbená hudební skupina Spektrum. Jako druhou pozvali pořadatelé cimbálovou muziku Armádního uměleckého souboru Ondráš. Ale to nebylo vše. V nových kostýmech a s novým repertoárem se předvedly jinecké tanečnice Dupačky. Dalším překvapením byly dva vstupy Taneční skupiny Ivany Bouší. Velký úspěch měla zejména druhá ukázka jejich umění – kankán v pěkné choreografii a v nádherných kostýmech.


Organizátoři programu na dětském maškarním discokarnevalu rozdováděli nejen děti, ale i rodiče a prarodiče.  Foto: Miroslav Maršálek.

V Sokolovně se sešlo nečekaně hodně dětí

Podstatně většímu zájmu veřejnosti než v předešlých letech se těšil letošní dětský maškarní discokarneval v Jincích, který se konal v sobotu 16. března.

Pořadatelé z kulturní komise městyse Jince a Základní organizace Českého svazu žen napočítali 88 dětí a s nimi přišlo 102 dospělých. Spolu s organizátory, vystupujícími tanečnicemi a pracovnicemi v zázemí akce se sešlo na karnevalu více než 200 účastníků. O zábavu se staral tým vedený předsedou komise Václavem Zeiskem, předsedkyní organizace žen Marií Kratochvílovou a pracovnicí městyse Jince Zuzanou Belanskou. Dětské písničky k vytvoření odpovídající příjemné atmosféry vybíral a do sálu pouštěl Jan Krnáč.

Děti se vyřádily nejen při tanci, ale i při zajímavých soutěžích, za které je čekaly zasloužené odměny. Do některých disciplín byli tradičně zapojeni i dospělí.

Jedním z nejvýraznějších momentů zábavného odpoledne bylo vystoupení taneční skupiny Carmen z Hořovic. Dívky v oranžovobílém oblečení s pestrobarevnými květinovými věnečky na hlavách upoutaly i ty nejneposednější kluky z řad nejmenších dětí.


 

Na stupních vítězů turnaje O Příbramskou dámu stanuli jinečtí šachisté – Pionýři: (zleva) Antonín Mezera, Vojtěch Přibyl a Lev Nykonyuk. Foto: Miroslav Maršálek.

Malí šachisté mají za sebou velmi úspěšnou výpravu

Velkému zájmu rodičů se těšila v sobotu 23. března výprava Šachového kroužku Pionýrské skupiny Jince do Příbrami. Zde se mladí příznivci královské hry zúčastnili turnaje O Příbramskou královnu, který je zařazen jako jeden ze sedmi plánovaných do Základního kola Krajského přeboru žáků 2018 - 19. V celkovém pořadí zvítězil hráč pořádajícího Šachového klubu Příbram - Baník Vojtěch Kovářík, následován oddílovým kolegou Matějem Hrubým a nadějným Matějem Rajdlem z Hostomic.

O prestižní titul Příbramské královny mohly bojovat pouze dívky. S přispěním dávky štěstí v posledních dvou kolech se opět po dvou letech stala nositelkou tohoto titulu Tereza Lísková z Jinec, a to těsně před loňskou královnou Eliškou Kováříkovou a svojí oddílovou kolegyní Annou Šimpachovou.

Navíc naši hráči ovládli celé stupně vítězů v kategorii do 10 let díky 1. Vojtěchu Přibylovi, 2. Antonínu Mezerovi a 3. Lvu Nykonyukovi. Výše zmíněné dívky byly v rámci svého regionu ve svých kategoriích na 2. místech.

Ale ani druhá, větší část soutěžního pole nepřijde zkrátka. O titul Příbramského krále budou bojovat kluci opět v Domě dětí a mládeže Příbram v sobotu 18. května. Ale předtím se všichni sejdou na Jineckém Pěšci 2019.


 

Pozvánky:

* Sobota 6. dubna: Jince, Posádkový dům armády: šachový turnaj pro mládež O jineckého Pěšce; prezence od 8 do 8.30 hodin.

* Sobota 6. dubna: Jince, Nový rybník (Čarda): rybářské závody členů místní organizace Jince starších 18 let o putovní pohár Českého rybářského svazu; od 6.30 hodin.

* Sobota 6. dubna: Jince, Rejkovice, Běřín: v rámci akce „Ukliďme Česko“ pořádají jinečtí hasiči sběr železného šrotu; od 8 hodin.

* Pátek 12. dubna: Jince, knihovna: uzávěrka výtvarné soutěže Jaro je tady.

Miroslav Maršálek

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství