Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 5/2019
Bře
10
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 5/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Zimní přechod přes Plešivec byl krásnou vycházkou sluncem ozářenou předjarní přírodou. Snímek je od přejezdu pod Běřínem. Foto: Miroslav Maršálek.Na Olympu Brd bylo živo

V sobotu 17. února vládlo v regionu krásné teplé jarní počasí. Přesto se organizovaní turisté i další zájemci vydali na akci, která se jmenovala Zimní přechod přes Plešivec. Pořádal ji Turistický oddíl TJ Sokol Jince pod vedením Jany Tesařové. Sraz byl na náměstí 1. máje a odtud se šlo Eškovou, poté Plešiveckou ulicí ke kraji lesa. To už ale hodně účastníků mělo bundy a svetry v baťůžcích. Pak se parta pochodujících stočila doprava a lesními cestami vystoupala na Klínek. Odtud vede vyasfaltovaná Eliščina cesta kolem odpočívadla, pomníčku partyzána a viklanu až k Vratům. A to už je jen kousek ke skalnímu útesu Čertovy kazatelny. Rozhled po krajině, vesničkách mezi kopci i po vrcholech Středních Brd byl parádní. Zpáteční trasa vedla po zelené značce západním svahem Plešivce na rozcestí nad Rejkovicemi. Následovala mnohem rovinatější Francouzská cesta a ulice Pod Plešivcem. Cíl krásné procházky probouzející se přírodou byl opět na jineckém náměstí.

Rekostrukce bývalých Moserových lázní pokračuje

Ředitel Základní školy a Mateřské školy Jince Petr Brychta se zúčastnil dalšího kontrolního dne na přestavbě budovy Moserových lázní, který proběhl brzy ráno ve středu 13. února. Kromě zástupců stavební organizace a jejích subdodavatelů, projektanta a městyse byla přítomna i paní učitelka Anna Nováčková, která vede kroužky keramiky. Právě pro ně budou vybudovány prostory v přízemí objektu. V dalších místnostech se vytvářejí dvě školní družiny s příslušenstvím. V prvním patře jsou byty a plánuje se, že by se sem mohla do větších prostor přestěhovat knihovna. Během kontrolního dne byly projednány a upřesněny některé detaily týkající se například elektroinstalace, uspořádání místností, vstupů do budovy a topení.


 

Mládež z Jinecka se bavila na tradiční akci

Dětský maškarní karneval se uskutečnil v sobotu 16. února na sále hospody Za vodou v Čenkově. Organizovala ho již osvědčená parta zdejších žen ve spolupráci s obcí Čenkov, která ji rovněž výrazně finančně podpořila. I tentokrát se jednalo o odpoledne plné hudby, tance a soutěží. Hlavní postavou pro návštěvníky byl Pavel DJ SUNNY Novák, který k této události již také neodmyslitelné patří. Je již sehraný s hlavní organizátorkou Blaženou Procházkovou i jejími spolupracovnicemi Táňou Pšeničkovou, Evou Zachovou a Evou Stránskou.

Velkou zásluhu na uskutečnění tomboly měla Kateřina Šlerová. Kromě připravených soutěží si mohli odvážnější kluci a holky zazpívat některou oblíbenou melodii nebo zarecitovat do mikrofonu.


 

Pocta vlastencům

Několik občanů Jinec se v úterý 19. února zúčastnilo vzpomínkové akce na 16 obyvatel Příbramska, které popravili Němci krátce před koncem 2. světové války. K exekuci došlo přesně na den před 74 lety, tedy 19. února 1945 v Brandeburgu u Berlína. Účastníci setkání vyslechli příběhy jednotlivých vlastenců i jejich rodin. Přítomni byli i někteří potomci popravených, kteří do poslední chvíle věřili, že se jejich blízcí dožijí příchodu blížící se Rudé armády.


 

Malovali srdíčka

Další pravidelná měsíční výtvarná soutěž knihovny byla vyhodnocena ve Společenském centru Josefa Slavíka v pátek 22. února. Porota posuzovala celkem 39 obrázků na téma Srdce na dlani, mezi nimiž bylo i devět kolektivních prací. Ti nejlepší obdrželi diplomy a drobné odměny, všichni pak něco sladkého na zub. Mezi oceněnými byly například Janička Císařová (1. třída), Laura Bažantová (2. třída), Anička Kovalová (3. třída) a Lucka Pokorná ze 6. třídy jinecké základní školy.


 

Malá, ale úspěšná výprava

Šachový kroužek Pionýrské skupiny Jince se zúčastnil v sobotu 23. února Otevřeného přeboru města Hostomice. Stupně vítězů obsadili reprezentanti Příbrami v čele s Vojtěchem Kováříkem. V jinecké výpravě byli pouze čtyři hráči, ale dařilo se jim, a to zejména v jejich věkových kategoriích. Tereza Lísková zvítězila mezi čtrnáctiletými a nechala za sebou všechny kluky. Mezi hráči do 10 let obsadili nejvyšší příčky Antonín Mezera a Vojtěch Přibyl. Dobrého výsledku dosáhla i Anna Šimpachová, která měla v kategorii do 16 let zdatnou konkurenci chlapců. Jinecký šachový kroužek zajišťoval i rozhodčího, který řídil turnaj prostřednictvím počítače.

Pozvánky:

* Sobota 9. března, Čenkov, hospoda Za vodou: MDŽ s Kabátem, hraje Kabát revival Plzeň a předkapela Evowatt; od 20 hodin.

* Neděle 10. března, Jince, Společenské centrum: členská schůze Základní organizace Českého svazu žen s přednáškou o první pomoci; od 14 hodin.

* Pondělí 11. – pátek 15. března, Jince, Společenské centrum JS: příměstský tábor; denně od 8 do 16 hodin.

* Pátek 15. března, Jince, Sokolovna: obecní ples, účinkují: Spektrum, Ondráš, Dupačky, Taneční skupina Ivany Bouší; od 20 hodin.

* Sobota 16. března, Jince: dětský maškarní discokarneval, masky vítány, zve Český svaz žen; od 14 do 17 hodin.

Miroslav Maršálek

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství