Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Jinecko Putovní pohár se vrací z Řevnic do Příbrami
úno
08
2019
Putovní pohár se vrací z Řevnic do Příbrami
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Medailisté otevřeného přeboru Jinec a vítězové všech věkových kategorií.  Foto: Marie Maršálková.Pionýrská skupina Jince uspořádala u příležitosti 35. výročí založení svého šachového oddílu mládeže Otevřený přebor městyse Jince v šachu. Přítomné hráče většinou z Příbramska a Berounska, ale i z Lysé nad Labem přivítal osobně starosta Jinec RSDr. Josef Hála, který nad akcí převzal záštitu.

 

Turnaj se uskutečnil ve spolupráci s 13. dělostřeleckým plukem „Jaselským“ v jineckém posádkovém domě armády.

V sedmikolovém zápolení zvítězil Vojtěch Kovářík reprezentující Šachový klub Příbram-Baník. Ten slavil vítězství i před dvěma lety. Poslední rok však opatroval putovní pohár Olliver Tomáš Jelínek ze ŠK Řevnice, který ale nemohl do Jinec tentokrát přijet kvůli termínové kolizi se svým mistrovským postupovým turnajem. Na medailových příčkách skončili další Příbramáci Eliška Kováříková a Matěj Hrubý. Smolné 4. místo obsadil reprezentant Šachového klubu při Městském úřadu Hostomice Vít Parkán. Nejúspěšnějším domácím hráčem se stal šestý Tadeáš Červenka, který navíc vyhrál věkovou kategorii do 14 let.

Kategorii do 12 let ovládl Jan Mácha z Příbrami a vítězem mezi desetiletými se stal Vladyslav Stefaniv ze ŠK JOLY Lysá nad Labem. Nejmladším hráčem byl člen domácího oddílu Matyas Červenka z Podluh a nejmladší hráčkou Alexandra Beerová z Příbrami. Z jineckých šachistů se kromě Tadeáše nejvíce dařilo Vojtovi Přibylovi, Antonínu Mezerovi a Lvu Nykonyukovi.

O zábavu těch, kteří zrovna (nebo vůbec) nehráli, se opět staral Michal Tichý. Velkým překvapením pro hráče, hosty, ale dokonce i pro samotné pořadatele byly krásné šachové perníčky s čokoládou ve tvaru šachových figurek, které vyrobila a rozdala hráčům i doprovodům členka příbramské výpravy Blanka Flíčková. Miroslav Maršálek

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství