Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 15/2018
Srp
31
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 15/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Medailisté turnaje v plážovém volejbalu Beach cup Jince 2018.Zvítězili potřetí za sebou

Již počtvrté se uskutečnil na koupališti v Jincích turnaj v plážovém volejbale dvojic Beach cup 2018. Po celou sobotu 7. července probíhaly boje v šestičlenných skupinách, jedna parta hrála dopoledne, druhá odpoledne. Do podvečerních vyřazovacích zápasů nastoupila čtyři nejlepší družstva z každé skupiny. V zápase o třetí místo zvítězila dvojice Jakub Hrkal a Dominika Tkáčová nad sourozenci Alešem a Radkem Hůlovými.

O nejcennější kov byl sveden vyrovnaný zápas. Po stavu 1 : 1 na sety následoval třetí set. Nakonec zbylo stříbro na bratry Zdeňka a Jana Pšeničkovy z Čenkova. Už jejich postup do finále byl překvapením pro ty, kteří věděli, že ze skupiny postoupili až jako čtvrtí. A tak se nakonec vítězi celého turnaje stali již potřetí za sebou Marek Hartman a Petr Chochola.

 

Z trasy běhu do vrchu Lochovice – Plešivec.

Na Plešivec doběhl jako první Pechek

Několik jineckých sportovců se zúčastnilo v neděli 8. července šestnáctého ročníku běžeckého závodu do vrchu z Lochovic na vrchol Plešivce. Soutěž byla zařazena do Českého poháru v běhu do vrchu a byla rovněž přeborem Středočeského kraje a součástí Brdského poháru. Na start hlavního závodu u mostu přes Litavku se postavilo 191 běžců. Trať byla dlouhá 5 600 metrů s převýšením 350 metrů a končila v těsné blízkosti Čertovy kazatelny. Nejrychlěji ji zdolal pětinásobný maratónský mistr republiky Petr Pechek z Kerteamu před Vlastou Fleglem z AO Spartak Vrchlabí a Michalem Vokrouhlíkem. Z reprezentantů Jinecka byli nejlepší Radek Hůla (Jince), z žen Ivana Chocholová, reprezentující Základní školu Jince.

Samostatné závody po rovinkách podél Litavky byly určeny dětem. Zde se z jineckých nadějí nejvíce dařilo Emě Kreuzové, která v kategorii dívek do 5 let vybojovala stříbrnou medaili.


V průběhu slavnostního večera na závěr letní školy s výukou jazyků vystoupili čeští a ruští studenti s vlastním kulturním programem.

Jince podpořily mezinárodní akci studentů

Po celý červenec probíhaly dva turnusy 12. ročníku Mezinárodní letní školy s výukou ruského a českého jazyka. Každého z nich se zúčastnilo několik desítek studentů z České republiky a Ruské federace. Spolu s městy Březnice a Rožmitál pod Třemšínem převzal záštitu nad akcí i městys Jince. V sobotu 14. července se zúčastnili starosta Josef Hála a zastupitel Miroslav Maršálek slavnostního ukončení prvního běhu. V průběhu tohoto večera byla absolventům předána osvědčení o zdárném ukončení kurzu, ocenění pro nejlepší studenty, ceny za umístění ve sportovních soutěžích i upomínkové předměty.

Účastníci byli ubytováni v areálu střední školy v Březnici a kromě zdokonalování v obou jazycích měli bohatý kulturní, sportovní a turistický program. Protože trávili většinu času společně, měli možnost poznat podmínky života, zájmy i starosti svých zahraničních kamarádů. Každoročně mezi nimi vznikají nová přátelství, která trvají i v následujících letech, bez ohledu na vzdálenosti a hranice.


Přehlídku hudebních skupin na Rock festu Jince 2018 zahájila mladá příbramská kapela Compromysh.

I letošní Rock fest Jince 2018 se vydařil

V sobotu 4. srpna o prázdninách tradičně vylidněné Jince najednou ožily davy převážně mladých lidí. Od 13 hodin se na pódiu v areálu Sokolské zahrady střídala jedna kapela za druhou. Na úvod pozval hlavní organizátor Zdeněk Ulman z čenkovské hospody Za vodou hudební skupinu Compromysh. Její členové se sice jako hudebníci představili poprvé, ale jinak zde nejsou neznámí. Například kytarista Ladislav Černohorský se stal v osmdesátých letech dosud nejúspěšnějším účastníkem šachových Jineckých Pěšců, když třikrát zvítězil. Po vystoupení skupiny Pekař následovala v regionu hodně populární kapela Kabát revival Plzeň. Zábavu rozjely rovněž skupiny Trautenberk a Traktor. Již poněkolikáté na jineckém pódiu vystoupili známí hudebníci Jaksi Taksi. V nočních hodinách uzavřely celý program letošního rokového festivalu skupiny Walda gang a Visací zámek. Zatímco jiní pořadatelé kulturních a sportovních akcí nejsou příliš spokojeni s návštěvností, organizátoři jineckého rock festu si rozhodně stěžovat nemohou. Letošní přehlídku si přišlo užít hodně přes tisíc příznivců.


Mezi účastníky Memoriálu Petra Duška v malé kopané byl i tým AC Return z Jinec.

Spolu s hlubošskými fotbalisty slavili i jinečtí sportovci

Již dvacet let vyvíjí bohatou činnost kolektiv hráčů kopané AC Hluboš. V sobotu 4. srpna oslavili toto výročí uspořádáním 15. ročníku Memoriálu Petra Duška v malé kopané. Celodenní oslavy byly zakončeny večerním posezením s živou kapelou. Po celou dobu si účastníci i diváci měli možnost prohlédnout výstavu mnoha trofejí, které za dobu existence parta hlubošských fotbalistů nashromáždila. A v sobotu k nim přidala další – a to dokonce za 1. místo. Akce se zúčastnili i členové jineckého týmu AC Return. Nejlepšími našimi střelci byli Jiří Zadina a Josef Lebeda, kteří střelili po dvou brankách. Dále za nás hráli František Horák, Jaroslav Zadina, Petr Gestenföfer, Martin Škrabal, Petr Záluský a Marián Křižan.


 

Pozvánky:

* Neděle26. srpna a 2. září, společenské centum Jince: letní miniturnaje v šachu, zve Pionýr; od 9 hodin.

* Od pondělí 27. do pátku 31. srpna: Pět dní v balónu, příměstský tábor Pionýrské skupiny Jince, zve oddíl Trilobit; vždy od 8 do 17 hodin.

* Sobota 1. září, Ohrazenice: Děti dětem, hasičské soutěže pro děti; od 9 hodin.

* Sobota1. září, Křešín: Prázdniny končí na Křešíně, vystoupí Maxim turbulenc, Upír Krejčí, Alkehol, Rocksana, Kroky a další umělci, Zvou obec Křešín, městys Jince a Miloslav Mudra; od 14 hodin.

Text + foto: Miroslav Maršálek.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství