Středa, 20. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 13/2018
čec
01
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 13/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Výstřel se starostovy pistole, a účastníci Jineckého krosu vybíhají na pětikilomentrovou trať hlavního závodu.

Jinecký kros počtvrté

Pořadateli těchto běžeckých závodů byly v soboru 9. června městys Jince, ZŠ a MŠ Jince a mateřské centrum Jinečáček. Akce byla opět součástí Brdského běžeckého poháru. Starty všech závodů probíhaly v areálu fotbalového hřiště SK Jince 1921 a bio koupaliště. Pro děti bylo vyhlášeno 14 kategorií a běželo se ve sportovním areálu na trasách od 50 do 1800 metrů.

Hlavní závod dlouhý 5,7 km byl odstartován v 10.30 hodin a jeho trasa vedla po Ohrazenici údolím Pstruhového potoka pak vzhůru k lesu a směrem k osadě Velcí. Vracela se kolem Vystrkova nad městysem Jince zpět k Ohrazenici. Cíl byl opět na fotbalovém hřišti.

Zvítězil Tomáš Ekl z Iron stars Beroun před Romanem Bonkem z TRI Klub Příbram a Jiřím Kecksteinem z SK Tlustice. Z žen byla nejlepší Andrea Frantová z Loko Beroun.

 

Poslední zápas sezóny a další vítězství: Pičín – Jince/Felbabka: nekompromisní 0 : 6.

Žáci suverénně zvítězili

Společné družstvo starších žáků SK Jince 1921/TJ Felbabka sehrálo svůj poslední zápas sezóny v sobotu 9. června v Pičíně. Nad družstvem zdejší TJ Sokol zvítězilo 6 : 0 a obsadilo 1. místo v tabulce III. třídy starších žáků okresu Příbram. Na listinu střelců se třikrát zapsal Jan Červenka, po jedné brance vstřelili Miroslav Štěrba, David Fenik a kapitán týmu Matěj Hubrt. Vítězství v soutěži však měli jisté již po předposledním kole. Ve skupině hrálo celkem sedm týmů, každé družstvo sehrálo 12 zápasů. Jinečtí jednou prohráli, jednou remizovali a v deseti utkáních zvítězili.


Zastupitelstvo 13. června

Zprávu o činnosti Rady městyse Jince přednesla tentokrát zastupující tajemnice Lucie Havrlíková a o stavu plnění Plánu rozvoje městyse informoval starosta Josef Hála. Mimo jiné seznámili přítomné se stavem prací na investičních akcích, rekonstrukci objektu koupaliště, pracích na huti Barbora, na rekonstrukci Moserových lázní ve Slavíkově ulici, přípravě 2. části lokality A10 k vydání územního rozhodnutí a úpravy chodníků v dolních Jincích. Podrobně bylo zastupitelstvo informováno o problematice hospodaření s vodou, m.j. byla přiznána dotace („zatím“ jen) na vodovod. Na základě výběrového řízení nahradí od 1. srpna Mgr. Jiřího Havláta ve funkci ředitele ZŠ a MŠ Jince Mgr. Petr Brychta, Ph.D. Dále se zastupitelstvo zabývalo zejména finančními a organizačními záležitostmi.


 

Domácí i zahraniční účastníci etapového závodu Lidice 2018 si mohli vychutnat krásnou krajinu na Jinecku. Fota: Miroslav Maršálek.

Cyklistický závod Lidice

V letošním roce se konal již 53. ročník cyklistického závodu Lidice 2018 s mezinárodní účastí. Zahájení první etapy proběhlo v parku u Náměstí 1. máje v Jincích v pátek 15. června. Jednalo se o časovku do vrchu na trati dlouhé 5 km vedoucí z Jinec přes Ohrazenici na Krejčovku.Na start se postavilo 39 cyklistů, kteří se vydávali na trasu v minutových intervalech. Své příznivce mezi diváky měl například zástupce našeho regionu Matouš Gramplička, reprezentující stáj CT Weber. Na nejvyšší stupeň vítězů se postavil Adam Sekanina z TJ Favoritu Brno a jeho oddílový kolega Petr Hampl, oba soutěžící v kategorii elite. K nim na bronzovou příčku přibyl nejlepší závodník do 23 let (U23) Matěj Štibingr z Team Dukla Praha. Nejlepšími reprezentanty pořádajícího oddílu CK Příbram - Fany Gastro byli 5. Martin Hebík (elite) a 6. Pavel Gruber (U23).

V sobotu a v neděli proběhly další dvě etapy v okolí Blatné a Lidic. Na zabezpečení částečné uzavírky silnic se podíleli členové Sborů dobrovolných hasičů z Jinec a Ohrazenice. Městys Jince byl jedním z partnerů významné akce, která má díky partě tehdejších nadšenců svůj počátek v roce 1961.


 

Děti slavily v zábavném parku

U příležitosti Mezinárodního dne dětí uspořádala Základní organizace Českého svazu žen Jince, vedená Marií Kratochvílovou, spolu s městysem Jince výlet do Duhového parku v obci Třebovle u Českého Brodu. V neděli 17. června tak prožili jinečtí kluci a děvčata za doprovodu rodičů a babiček den plný zábavy, her a plnění záludných úkolů. Do soutěží byli zataženi i někteří dospělí, včetně organizátorky z městyse Ireny Ungrové. Úspěch u dětí měly například bludiště poslepu, překážková dráha, obrovská trampolína, vodní prvky a autodráha se šlapadly.


 

Pozvánky:

* Sobota 7. července, Jince, koupaliště: turnaj neregistrovaných hráčů v plážovém volejbalu Beach cup Jince 2018; od 8 hodin.

* Od 9. července, Rejkovice: prázdniny v sedle na Hejdově, čtyři 5denní kurzy během prázdnin formou příměstského tábora.

* Sobota 14. července, Jince: zájezd vlakem na výstavu a zahradnické trhy Květy 2018 do Lysé nad Labem, zvou zahrádkáři.

* Sobota 4. srpna, Jince, Sokolská zahrada: Rock fest Jince, přehlídka oblíbených kapel. Zve Hospoda Za Vodou z Čenkova; od 13 hodin. Miroslav Maršálek

 

Komentáře

 
0 #1 Ahmed 2018-07-17 12:02
I can see that your website probably doesn't have much visits.

Your articles are interesting, you only need more new visitors.
I know a method that can cause a viral effect on your site.
Search in google: dracko's tricks make your content
go viral

Also visit my web blog; 73Mari: https://Laurenefat.blogspot.se
Citovat
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství