Pondělí, 25. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obnova hořovického kina

kino HořoviceVe čtvrtek 4. dubna od 18 hodin proběhne v budově kina v Pražské ulici v Hořovicích veřejná prezentace projektu „Obnova hořovického kina“.

Jedná se o projekt rekonstrukce budovy kina, který připravili architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová pod záštitou města Hořovice. Po prezentaci bude následovat otevřená diskuse.

Hlavním záměrem rekonstrukce je zachování podoby této unikátní budovy a kinosálu, který by mohl opět začít vítat diváky. Ve studii není opomenuto ani přilehlé okolí, které by po rekonstrukci pozvedlo vizáž Pražské ulice. O detailní popis celé rekonstrukce se postarají výše zmínění architekti a s návštěvníky jsou připraveni diskutovat. Akce se zúčastní i zástupci města Hořovice.

Alena Ratajová, DiS., koordinátor KPSS, protidrogový koordinátor, manažer prevence kriminality MěÚ Hořovice

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 7/2018
Dub
12
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 7/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Mladý chovatel Lukáš Štajner z Křešína úspěšně reprezentuje jineckou Základní organizaci Českého svazu chovatelů.  Foto: Iveta Štajnerová.

Úspěch chovatele drůbeže

Nadějný mladý chovatel Lukáš Štajner z Křešína se zúčastnil 9. a 10. března výstavy zvířat organizované Základní organizací Českého svazu chovatelů v Zaječově na Berounsku. Představil tam svoji zdrobnělou holanďanku černou, díky níž se mu rozšířila jeho sbírka trofejí o další čestnou cenu s pohárem.

 

Moderní i klasické tance si mohli vyzkoušet účastníci letošního obecního plesu městyse Jince.

Obecní ples

Tradiční obecní ples se letos uskutečnil v pátek 16. března v jinecké Sokolovně. K tanci a poslechu hrála příbramská hudební skupina Bosáci. Na organizaci se podílela především kulturní komise městyse, ale pomohly i spolky, organizace a jinečtí podnikatelé, a to zejména s bohatou tombolou, v níž každý los vyhrával.

V průběhu akce vystoupily dívky z hořovické taneční skupiny Carmen. Předvedly dvě skladby ze svého repertoáru Život a Lordi.


Letošní jinecký dětský discokarneval v Sokolovně si děti i rodiče užívali.

Po dospělých se bavily i děti

Základní organizace Českého svazu žen (ZO ČSŽ) a Kulturní komise městyse Jince uspořádaly v sobotu 17. března tradiční dětský maškarní discokarneval. Předseda komise Václav Zeisek a členka Zuzana Belanská spolu s dalšími organizátory připravili řadu zajímavých soutěží o drobné ceny. Sál jinecké Sokolovny byl opět stylově vyzdoben, tentokrát převládaly obrazy klaunů.

V průběhu odpoledne vystoupily Hořovické mažoretky vedené Pavlínou Hejbalovou. Předvedly formaci Long Digr, kterou připravovaly pět měsíců a Jince byly třetím místem, kde se s ní pochlubily. V přestávkách mezi soutěžemi se o reprodukovanou hudbu k tanci i k odpočinku postarali Jan a Honza Krnáčovi. Z účastníků byli vybráni nejlepší tanečníci. Předsedkyně ZO ČSŽ Marie Kratochvílová předala zvláštní ceny vítězné rodině - Matějovi a Adélce Němcovým z Jinec a jejich rodičům.


 

Zájem projevily děti ze Suchodolu

I v Jincích proběhla již poněkolikáté akce Noc s Andersenem. V pátek 23. března se v prostorách Společenského centra Josefa Slavíka sešlo 15 malých zájemců z Jinec, Příbrami, Suchodolu a Lihy. Do sobotního dopoledne se zábavnou formou seznamovali s knihami a jejich autory. Většinu účastníků již poněkolikáté tvořily příbramské Sovičky, které vede paní učitelka Lenka Novotná. Pobytem v Jincích jejich výlet nekončil. Velká zavazadla a spacáky svěřily jedné z maminek a samy se vydaly vlakem do Příbrami, kde je čekal hornický domeček s velikonočními zvyky a tradicemi, ale i solná jeskyně.


 

Byly oceněny nejlepší kraslice

V pátek 23. března byla vyhodnocena výtvarná soutěž knihovny na téma Nejkrásnější kraslice. Ceny převzalo osobně sedm soutěžících. Společně s věcnou odměnou jim byly předány diplomy. Na nich bylo mimo jiné vyobrazeno i jejich dílo.

Nejmladším oceněným účastníkem se stal tříletý Matýsek Dlouhý z Ohrazenice. Pravidelně se několik let zapojuje nyní šestiletý Ludvík Pokorný. Třetím zástupcem chlapců byl Jakub Tekour, který je žákem druhé třídy ZŠ. Z děvčat se porotě líbily například práce Adély Cajthamlové z 1. třídy a o rok starší Květoslavy Čábelkové. Děti z Hluboše převezmou ceny v dubnu při společné návštěvě jinecké knihovny.


 

Vpravo vítěz turnaje ve voleném mariáši František Fryč z Jinec. Ani starosta Ohrazenice Tomáš Král (vlevo) mu jeho triumf nepřekazil. Fota: Miroslav Maršálek.

Štěstí v kartách přálo zástupcům Jinec

V restauraci U pstruha se v sobotu 24. března sešli karbaníci. Konal se zde další turnaj memoriálu Josefa Zárybnického ve voleném mariáši. Akce se sice konala v Ohrazenici, ale pořadateli byli členové Sboru dobrovolných hasičů Jince. Ti také získali dvě nejcennější trofeje. Zvítězil František Fryč před Václavem Zadinou.


 

Pozvánky:

* Čtvrtek 5. dubna, Jince, základní škola: zápis do prvních tříd; od 13 do 17 hodin.

* Pondělí 9. dubna, Jince, Společenské centrum JS: Odpoledne v modrém: hry, prezentace, řešitelská šachová soutěž, foto v modrém…; od 14 hodin.

* Středa 11. dubna, Jince, posádkový dům armády: přednáška na téma 90 let posádkového velitelství v Jincích; od 16.30 hodin.

* Čtvrtek 19. dubna: zájezd do Psár, setkání s klienty domova Laguna spojené s exkurzí; odjezd z Jinec ve 13 hodin.

Miroslav Maršálek

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství