Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 7/2018
Dub
12
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 7/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Mladý chovatel Lukáš Štajner z Křešína úspěšně reprezentuje jineckou Základní organizaci Českého svazu chovatelů.  Foto: Iveta Štajnerová.

Úspěch chovatele drůbeže

Nadějný mladý chovatel Lukáš Štajner z Křešína se zúčastnil 9. a 10. března výstavy zvířat organizované Základní organizací Českého svazu chovatelů v Zaječově na Berounsku. Představil tam svoji zdrobnělou holanďanku černou, díky níž se mu rozšířila jeho sbírka trofejí o další čestnou cenu s pohárem.

 

Moderní i klasické tance si mohli vyzkoušet účastníci letošního obecního plesu městyse Jince.

Obecní ples

Tradiční obecní ples se letos uskutečnil v pátek 16. března v jinecké Sokolovně. K tanci a poslechu hrála příbramská hudební skupina Bosáci. Na organizaci se podílela především kulturní komise městyse, ale pomohly i spolky, organizace a jinečtí podnikatelé, a to zejména s bohatou tombolou, v níž každý los vyhrával.

V průběhu akce vystoupily dívky z hořovické taneční skupiny Carmen. Předvedly dvě skladby ze svého repertoáru Život a Lordi.


Letošní jinecký dětský discokarneval v Sokolovně si děti i rodiče užívali.

Po dospělých se bavily i děti

Základní organizace Českého svazu žen (ZO ČSŽ) a Kulturní komise městyse Jince uspořádaly v sobotu 17. března tradiční dětský maškarní discokarneval. Předseda komise Václav Zeisek a členka Zuzana Belanská spolu s dalšími organizátory připravili řadu zajímavých soutěží o drobné ceny. Sál jinecké Sokolovny byl opět stylově vyzdoben, tentokrát převládaly obrazy klaunů.

V průběhu odpoledne vystoupily Hořovické mažoretky vedené Pavlínou Hejbalovou. Předvedly formaci Long Digr, kterou připravovaly pět měsíců a Jince byly třetím místem, kde se s ní pochlubily. V přestávkách mezi soutěžemi se o reprodukovanou hudbu k tanci i k odpočinku postarali Jan a Honza Krnáčovi. Z účastníků byli vybráni nejlepší tanečníci. Předsedkyně ZO ČSŽ Marie Kratochvílová předala zvláštní ceny vítězné rodině - Matějovi a Adélce Němcovým z Jinec a jejich rodičům.


 

Zájem projevily děti ze Suchodolu

I v Jincích proběhla již poněkolikáté akce Noc s Andersenem. V pátek 23. března se v prostorách Společenského centra Josefa Slavíka sešlo 15 malých zájemců z Jinec, Příbrami, Suchodolu a Lihy. Do sobotního dopoledne se zábavnou formou seznamovali s knihami a jejich autory. Většinu účastníků již poněkolikáté tvořily příbramské Sovičky, které vede paní učitelka Lenka Novotná. Pobytem v Jincích jejich výlet nekončil. Velká zavazadla a spacáky svěřily jedné z maminek a samy se vydaly vlakem do Příbrami, kde je čekal hornický domeček s velikonočními zvyky a tradicemi, ale i solná jeskyně.


 

Byly oceněny nejlepší kraslice

V pátek 23. března byla vyhodnocena výtvarná soutěž knihovny na téma Nejkrásnější kraslice. Ceny převzalo osobně sedm soutěžících. Společně s věcnou odměnou jim byly předány diplomy. Na nich bylo mimo jiné vyobrazeno i jejich dílo.

Nejmladším oceněným účastníkem se stal tříletý Matýsek Dlouhý z Ohrazenice. Pravidelně se několik let zapojuje nyní šestiletý Ludvík Pokorný. Třetím zástupcem chlapců byl Jakub Tekour, který je žákem druhé třídy ZŠ. Z děvčat se porotě líbily například práce Adély Cajthamlové z 1. třídy a o rok starší Květoslavy Čábelkové. Děti z Hluboše převezmou ceny v dubnu při společné návštěvě jinecké knihovny.


 

Vpravo vítěz turnaje ve voleném mariáši František Fryč z Jinec. Ani starosta Ohrazenice Tomáš Král (vlevo) mu jeho triumf nepřekazil. Fota: Miroslav Maršálek.

Štěstí v kartách přálo zástupcům Jinec

V restauraci U pstruha se v sobotu 24. března sešli karbaníci. Konal se zde další turnaj memoriálu Josefa Zárybnického ve voleném mariáši. Akce se sice konala v Ohrazenici, ale pořadateli byli členové Sboru dobrovolných hasičů Jince. Ti také získali dvě nejcennější trofeje. Zvítězil František Fryč před Václavem Zadinou.


 

Pozvánky:

* Čtvrtek 5. dubna, Jince, základní škola: zápis do prvních tříd; od 13 do 17 hodin.

* Pondělí 9. dubna, Jince, Společenské centrum JS: Odpoledne v modrém: hry, prezentace, řešitelská šachová soutěž, foto v modrém…; od 14 hodin.

* Středa 11. dubna, Jince, posádkový dům armády: přednáška na téma 90 let posádkového velitelství v Jincích; od 16.30 hodin.

* Čtvrtek 19. dubna: zájezd do Psár, setkání s klienty domova Laguna spojené s exkurzí; odjezd z Jinec ve 13 hodin.

Miroslav Maršálek

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství