Pondělí, 25. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obnova hořovického kina

kino HořoviceVe čtvrtek 4. dubna od 18 hodin proběhne v budově kina v Pražské ulici v Hořovicích veřejná prezentace projektu „Obnova hořovického kina“.

Jedná se o projekt rekonstrukce budovy kina, který připravili architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová pod záštitou města Hořovice. Po prezentaci bude následovat otevřená diskuse.

Hlavním záměrem rekonstrukce je zachování podoby této unikátní budovy a kinosálu, který by mohl opět začít vítat diváky. Ve studii není opomenuto ani přilehlé okolí, které by po rekonstrukci pozvedlo vizáž Pražské ulice. O detailní popis celé rekonstrukce se postarají výše zmínění architekti a s návštěvníky jsou připraveni diskutovat. Akce se zúčastní i zástupci města Hořovice.

Alena Ratajová, DiS., koordinátor KPSS, protidrogový koordinátor, manažer prevence kriminality MěÚ Hořovice

PN Jinecko ZE ŽIVOTA JINEC PN 6/2018
Dub
12
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 6/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Na krajském kole ZUŠ ve hře na dechové nástroje bude Jince reprezentovat Kateřina Smolová.  Dalšího úspěchu postupem do kraje dosáhl ve hře na trubku Mojmír Špak.

Úspěch dalších pěti hudebníků

Osm žáků jinecké pobočky Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem se zúčastnilo okresního kola soutěže základních uměleckých škol ve hře na dechové nástroje. Akce se uskutečnila v úterý 27. února v Rožmitále pod Třemšínem.

Vedoucí pobočky Pavel Hrubý může být s účinkováním v této soutěži velmi spokojený. Pět žáků z jeho pobočky postoupilo do krajského kola: Josef Špak (zobcová flétna, učitel Pavel Hrubý) - 1. cena, Viktor Packa (trubka, učitel Pavel Hrubý) - 1. cena s postupem do krajského kola, Mojmír Špak (trubka, učitel Pavel Hrubý) - 1. cena s postupem do krajského kola, Lucie Packová (klarinet, učitel Karel Ambruš) - 1. cena s postupem do krajského kola a Kateřina Smolová (saxofon, učitel Karel Ambruš) - 1. cena s postupem do krajského kola.

 

Přinášíme vyjádření Pavla Hrubého: „Žáci naší pobočky Jince zde byli nejúspěšnější ze všech soutěžících žáků ZUŠ JJR Rožmitál a jejích pěti poboček, když z osmi postupujících do krajského kola je pět žáků z pobočky Jince.“

Všem jmenovaným žákům gratulujeme k vynikajícímu výkonu a přejeme úspěchy v krajském kole soutěže, které se uskuteční 26. a 27. března v ZUŠ Františka Kmocha Kolín.


 

Jinečák Nicolas Pietrula na světovém šampionátu

V pondělí 26. února přicestoval do dějiště mistrovství světa v dráhové cyklistice v Nizozemsku. Pro našeho mladého reprezentanta je to významný mezník, protože poprvé zasáhl do vrcholných světových bojů v kategorii elite. Tento historický okamžik nastal v pátek 2. března ve 14 hodin odpoledne, kdy byl odstartován stíhací závod jednotlivců na 4 km. Rozpis soutěže určil Nicolasovi silného soupeře Ivo Olivieru z Portugalska. Od toho si Pietrula sliboval, že mu pomůže k vylepšení českého rekordu. Čas 4:24:412stačil na 13. místo na světě, ale na přepsání dlouhodobých tabulek ne. Televizní komentátoři označili ve velmi časných sobotních hodinách Nicolase za nadějného českého sportovce.

Zbraněmi byly opět křížky a kroužky

Jinecká knihovna uspořádala ve středu 7. března turnaj v piškvorkách. Do bojů na čtverečkovaných papírech se zapojilo 14 soutěžících. Nejúspěšnějším byl Martin Škrabal těsně před Tomášem Smolou. Jako třetí skončila nejlepší dívka Radka Lemberková. Všichni medailisté jsou z Jinec.

Březnové soustředění mladých zlatokopů

Jarní prázdniny proběhly letos na Příbramsku od pondělí 5. do pátku 9. března. V té době již několik let organizuje městys Jince a jeho kulturní komise příměstský tábor. Využili toho rodiče čtrnácti dětí z Jinec, Příbrami, Hluboše a Ohrazenice. Jineckým účastníkům, kterých byly dvě třetiny, poskytl městys příspěvek ve výši 500 Kč, což představuje polovinu účastnického poplatku. O program se postarali předseda kulturní komise Václav Zeisek, knihovnice Zuzana Belanská a zkušená organizátorka Jana Tesařová.

Silnou motivací bylo téma letošní akce Zlatá horečka. Pondělí bylo převážně seznamovací. Většinu času strávili účastníci v objektu společenského centra a knihovny. Jeden celý den se odehrával v přírodě. Děti se dozvěděly hodně zajímavého o lese, vegetaci a zvířatech. Kluci a holky se sami postarali o stravování. Uvařili buřtguláš a ke svačině opekli klobásy. Došlo i na instruktáž o střelbě z kuše, na řádění v jinecké posádkové tělocvičně, ale i na výlet vlakem do populární Sladovny v Písku.

Vše vyvrcholilo v pátek dobýváním zlata. Každý účastník si mohl koupit za brdíky, které nashromáždil bělem celého tábora, pozemek na Sokolské zahradě. Nalezené valounky každého zlatokopa se zvážily. Z této nejdůležitější aktivity vzešla jako vítězka Anička Hrdličková, hodně se dařilo i Radce Lemberkové. Třetím nejúspěšnějším byl kluk - David Břicháček.

Pozvánky:

* Pátek 23. března, Jince, Společenské centrum JS: vyhodnocení výtvarné soutěže knihovny Nejkrásnější kraslice; od 15 hodin.

* Sobota 24. března, Ohrazenice, restaurace U pstruha: Memoriál Josefa Zárybnického ve voleném mariáši, zve 7. okrsek SDH; prezence od 13 hodin.

* Středa 28. března, Jince, před Společenským centrem JS: velikonoční aranžmá, malování na chodníku; od 15 hodin.

* Sobota 31. března, Čenkov, hospoda Za vodou: Ples správných chlapů; od 20 hodin.

Text + fota: Miroslav Maršálek.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství